Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Andere Wintertour (2)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
- Fußtour (333)
-
Klettern (4)
- Alpinklettern (3)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (177)
- Langlauf (34)
- Randonnée/Telemark (16)
- Tourenskilauf (71)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Knalldag på Bitihorn
- Datum:
- 27.04.2014
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 6:43h
- Entfernung:
- 12,8km
Rusletur på Flya i kanonvær
- Datum:
- 22.04.2014
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
Hadde ikke ment på tur allerede denne tirsdagen, men da Venke ringte mens vi kjørte ned fra Filefjell på mandag og mente det var meldt dårligere vær de neste dagene, klarte jeg etter litt om og men å omstille meg.
Venkes store drøm denne våren etter lengre tids sykdom var å komme seg på en 2000-metertopp. Jeg meldte fra at jeg kunne bli med om vi fikk det til å passe. Jeg ble plukket opp litt før syv før vi fortsatte opp på Flya i et etter hvert sedvanlig skyfritt vær,
Venke fikk supplert en brus på vandrerhjemmet selv om de ennå ikke var åpnet for dagen før vi som eneste bil parkerte i den lange parkeringsstripa.
Det var litt kald sno over flatene og nestetippen ble litt småfrossen. Oppover bakkene var det i grunnen greit det ikke var så varmt. Vi gikk opp den sørvendte >>>