Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Facebook

Heimdalshøe

Datum:
19.07.2022
Entfernung:
15,6km
Karte    

Brurskardknappene

Datum:
15.04.2021
Entfernung:
6,3km

Tur i forbifarta etter bilutflukt til Otta.

Karte    

Langsua med telt og barn

Datum:
12.07.2020
Entfernung:
10,1km

Sammen med Linn Therese og dro jeg inn til Langsua for å få noen bilder til nyboka. Vi startet syklinga i regn, men det ble straks mye bedre. Fin sykling nesten inn til Haldorbu og så opp på snaufjellet for å finne teltplass. Sola kom. Etter en lang pause i hver våre leire, var det klart for kveldstur til Søre Langsua. Skyene hadde dratt mer inn, men vi fant en solgløtt på toppen. Etter dette dro jeg alene mot Nørdre Langsua. Fikk ei haglbyge på toppen og var ganske seint nede ved teltet. Lang lat morgen dagen etterpå og enkelt utmarsj til bilen.

Urek Store Nuten Gluptinder

Datum:
21.08.2019
Entfernung:
17,8km
Karte    

Buatinden og Skaget

Datum:
22.07.2019
Entfernung:
16,1km
Karte    

Myssmørhelje

Datum:
28.01.2017
Entfernung:
5,0km

Kveldstur fra hytta med Sindre og Heidi. Flott snø i skogen.

Karte    

Ruten (1/5)

Datum:
13.08.2014
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
1:16h
Entfernung:
8,7km
Karte    

Haldorbu med Barnas Turlag

Datum:
14.09.2013
Tourcharakter:
Fußtour
Tourlänge:
1:13h
Entfernung:
4,6km

Helga midt i september var satt av til hyttetur med Barnas Turlag. Vi hadde fått ordnet oss med nøkkel til bommen ved Etnestølen innover mot Kvitfeten og fått forsikringer om at hytta var ledig til tross for at den offisielt var stengt, men det vi ikke klarte å ordne var finvær. Etter en september med for det meste fint vær, var det duket for væromslag. Men til tross for noen avmeldinger var vi en fin gjeng på elleve som trosset høstværet og rullet inn til Kvitefeten på sølete fjellveier, noen til og med med nyvaskede biler. Vi brukte ikke lange tiden inn til hytta, en lettgått tur på ca. 4 km. Da vi nærmet oss så vi folk på tunet og da vi ankom var det allerede en kar på hytta. Han så nok litt skeptisk ut da vi kom, men da vi fortalte at vi var Barnas Turlag og var 11 stykker >>>

Karte    

Storhøpiggen

Datum:
01.07.2013
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:30h
Entfernung:
7,3km

Lang kjøretur og kort gåtur til Storhøpiggen, topp på Oppland 250pf lista. Parkerte like ved Storhøliseter og fulgte sti hele veien. Skiftende vær og litt sur vind innimellom, men fin tur og flott utsikt.

Karte    

En tur borti Nord-Fron

Datum:
05.09.2012
Tourlänge:
7:22h
Entfernung:
75,2km

Vindfull dag i "Huldreheimen". Ville ha trim, eller var for gjerrig for å betale bomavgift (stryk det som ikke passer) og syklet i god fart innover langs Vinstre, godt hjulpet av en driftig medvind. Tenkte å begynne med Oskampen siden den lå lengst inne, så fikk jeg delt opp retursyklinga littegranne. Parkerte sykkelen litt nordøst for Kluftbua, der DNT-stien i retning Oskampen går vestover Sandåkluftin. Fint og lettgått innover her og absolutt null myr og annet sumplandskap som jeg har blitt litt lei av i det siste. Men på et tidspunkt var ikke stien og mitt turmål på samme kurs lenger, og det var på tide å trekke til høyre. Fulgte en slags rygg og slapp unna med begrenset med buskvegetasjon. Hadde ikke detaljkart med og tok derfor med meg både nord- og sørtoppen på Oskampen for sikkerhetsskyld.