Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Andere Wintertour (2)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
- Fußtour (332)
-
Klettern (4)
- Alpinklettern (3)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (177)
- Langlauf (34)
- Randonnée/Telemark (16)
- Tourenskilauf (71)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Steinrunde i Vang
- Datum:
- 05.08.2014
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Tourlänge:
- 8:05h
- Entfernung:
- 24,6km
Reineskarvet og omegn
- Datum:
- 04.04.2014
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 11:33h
- Entfernung:
- 57,1km
Reineskarvet har lenge hatt en spesiell klang og vært et fjell jeg har følt burde besøkes - uvisst av hvilken grunn. Jeg hadde egentlig ikke meint å dra noe mer på tur denne uka etter tirsdag på Rasletinden og onsdag på Tjønnholstinden, men da jeg satt og så på værmeldingene på torsdagen med knall sol på fredag og mer ruskevær i helga, ble lysta for stor.
Jeg snekret raskt en rundturplan som omfattet Hestebottfjellet og Storebottskarvet i Hemsedal i tillegg til Reineskarvet.
Kl. 4 ringte bjella og så var det bare å hive seg på beina. Jeg hadde forberedt meg usedvanlig godt, så det var bare å få på seg klær og hive ferdigpakket pikkpakk inn i bilen og kjøre i vei.
Det er ikke så langt til Hemsedal på morgensiden, så jeg bruke bare en time til Trøim og var oppe ved parkeringen >>>
Litt på både den ene og andre liste.
- Datum:
- 24.03.2014
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 9:19h
- Entfernung:
- 34,8km
Ole-Petter var ikke sen å lokke med seg da værmeldingene lovte det dem gjorde for mandag 24. mars. Han var positiv selv før han hørte om turplanene, og i alle fall ikke mindre positivt innstilt når jeg foreslo et lite Hemsedalsraid.
En passe lang runde var det som jeg hadde malt opp på kartet. I grunnen gøy å sitte slik på nålekartet og tegne opp ruter mellom nålene. Ikke for kort og ikke for lang, men som regel ender de opp med å bli ganske lange.
Denne dagen var det en skikkelig listegodbit som ventet. Hele tre lister som jeg "samler" etter skulle få litt påfyll:
Hemsedal 100pf Buskerud 250pf Sogn og Fjordane 250pf Var oppe halv seks (hardt liv detta topptursirkuset) og kjørte av gårde like etterpå. Ole-Petter var allerede på plass i "campingbilen" sin. Jeg blei overrasket over hvor tidlig lyst det er allerede, og >>>
Hemsedals raid på glatte ski
- Datum:
- 11.03.2014
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 8:45h
- Entfernung:
- 36,6km
Hemsedalsrunde i drømmevær
- Datum:
- 18.02.2014
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 7:10h
- Entfernung:
- 31,3km
Bislingflaka
- Datum:
- 17.02.2014
- Tourcharakter:
- Skitour
- Tourlänge:
- 1:50h
- Entfernung:
- 5,0km
Etter en rundtur i Osloområdet, bestemte jeg meg for å plukke en skogstopp på vei hjem. Kjørte til Harestua og plukket opp Venke der, før vi kjørte oppover mot Mylla. Researchen var dårlig, og jeg hadde i min naivitet trodd at veien oppover mot Bislingen fjellstue var kjørbar, noe den så absolutt ikke var.
Parkerte ved utløpet av Mylla (40 kr. sms billett). og gikk oppover den gjennsnødde veien. Da vi passerte ca. 600 moh begynte trærne for alvor å bli fine, og det var stor kontrast til de nesten snøløse dalene. Sola kom også og etter å ha passert den vandaliserte fjellstua (trist syn) kom vi opp på topplatået som var et eventyr i glødende kveldssol. Melisstatuer i gyllent kveldslys så langt øye kunne se, og knapt et vindpust.
Herlig!
Hagahogget - høyest i Asker kommune
- Datum:
- 30.12.2013
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 4,7km
Anfinnnattene
- Datum:
- 13.12.2013
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:07h
- Entfernung:
- 7,3km
Første av dagens turer med Kim . Litt hustrig start. Først glatt og holkete opp hytteveien og så opp gjennom skogen med varierende snødekke. Alt fra 40 cm til bart. Opp mot snaufjellet var det mindre snø, men en del is. Først opp på sørvesttoppen og så videre til høyeste. Retur via islagte vann og ned igjen til bilen. Flott utsikt til bl.a. Jotunheimen. Fint lys! PS! Det gikk tydelig sti opp til toppen fra vest men var ingen vits å prøve å følge den i dag med en del snø.
Hestgjuvnatten
- Datum:
- 13.12.2013
- Tourcharakter:
- Skitour
- Tourlänge:
- 2:12h
- Entfernung:
- 8,9km
Etter litt kjøring var det klart for dagens tredje tur. Vi var litt usikre på om vi kunne kjøre oppover her siden våre dårlige GPS-kart var litt utydelige på det området, men det viste seg at det gikk en "feit" hyttevei oppover mot Høgvedarde hyttefelt, så ikke noe problem. Vi fikk parkert inn på ubrøytet sidevei skiltet med tursti Hestgjuvnatten. På denne turen fikk vi omsider bruk for skiene bak i bilen. Et lengre strekk med ubrøytet skogsvei levnet liten tvil om hva som var mest lønnsomt. Kort oppsummert: Først noen kilometer lettgått på ski og så fulgte vi ryggen til topps. Litt klønete med skistaver i buskaset, men kontant og fin stigning og flott topprygg innover mot varden. Flott utsikt mot Norefjell og ned i Hallingdalen med Krødern og videre ned mot Tyrifjorden. Flott >>>