Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Facebook

Tyinkrysset skitur

Datum:
28.01.2020
Entfernung:
26,4km
Karte    

Skørsnøse

Datum:
10.01.2020
Entfernung:
5,2km

Dagens andre tur. Den første: https://peakbook.org/tour/339655/Galden.html Mer skyggegåing denne gangen og litt psykisk å legge i vei etter lunsj i bilen. Ved sydenden av Tyin var det 17 minus. Heldigvis noe varmere nede i lia der vi startet. Flott pudder gjennom skogen. Noen selvutløste ras litt lenger oppe som vi passerte. Greit føre hele veien selv om det var litt avblåst innimellom. Nydelig utsikt fra toppen!!!! Like etter vi ankom toppen begynte det å skye til. Litt flatt lys på nedkjøringen, men fortsatt temmelig gøy og en kjapp og behagelig retur kan man si. Takk for tur nr. 2 Jørn!

Galden

Datum:
10.01.2020
Entfernung:
4,7km

Jørn hadde fri og med de værmeldingene han fristet med, var det ikke noe å lure på. Fjelltur måtte det bli. Vi dro mot Tyin for å gå noen enkle topper og kjøre litt snilt på ski og ikke minst oppleve januarfjellet badet i gyllent sollys. 15 minus ved Tyinstølen og varmgult lys, gnistrende ren snø med milliarder av blinkende diamanter. Ikke noe rart stemningen var høy. Vi gikk Galden fra Tyinstølen. Fantastisk (nesten perfekt) snø første 100 hm, litt mer blandet lenger innover. Vindstille nede og noe trekk på toppen. Topp tur. Etterpå tok vi en tur til: https://peakbook.org/tour/339668/Sk%C3%B8rsn%C3%B8se.html Takk for 1. turen Jørn :-)

Stølsnøse

Datum:
02.01.2020
Entfernung:
3,7km

Bitihorn førjulstur

Datum:
22.12.2019
Entfernung:
3,4km

Etter en invitasjon fra Hannes blei det plutselig førjulstur til fjells. Vidunderlig da vi poppet opp fra tåkelokket og ut i strålende sol litt nedenfor Båtskardet med et gullhvitt nedpudret Bitihorn midt i fleisen - vårt mål i dag. Vi labbet i vei fra Sameleirparkeringen i lag med tre venner av Hannes. Litt kaldt og skyggefullt, men vindstille og nydelig snø. 10-20 cm puddersnø på en bærende såle. Fin snø det meste av veien og foruten tre foran i løypa var vi i uberørt terreng. Å møte sola på toppen var bare fantastisk og nedkjøringen var ikke dum den heller. Takk for turen og initiativet, en flott opplevelse inn mot jula.

Karte    

Rasletind overraskende bra

Datum:
17.11.2019

Karte    

Velym

Datum:
29.09.2019
Entfernung:
5,8km
Karte    

Øyre

Datum:
25.09.2019
Entfernung:
10,3km
Karte    

Nøsa

Datum:
24.09.2019
Entfernung:
8,8km
Karte    

Skjøld

Datum:
24.09.2019
Entfernung:
12,0km
Karte