Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Andere Wintertour (2)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
- Fußtour (332)
-
Klettern (4)
- Alpinklettern (3)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (177)
- Langlauf (34)
- Randonnée/Telemark (16)
- Tourenskilauf (71)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Mugnetind Pudder
- Datum:
- 06.03.2017
- Entfernung:
- 15,9km
Med denne turen var sesongens første randotur et faktum. I etterpåklokskapens navn hadde det nok vært mye artigere med fjellski, men det var nå litt stas å få på plankene igjen, kjenne litt på gnagsårfølelsen osv.
Etter hvert ble det ganske mye sportråkking, varierende fra 15-25 cm puddersnø. Litt flatt lys gjorde det vanskelig å se spor fra før siste snøfall som var delvis borte.
Opp til tjerne på 1461 lå pudderet helt urørt. Videre oppover var det flyttet litt på av vinden, men det var overraskende mye snø. Litt sol gjennom tåka ga trolske stemninger, men jeg skulle nok ønsket meg litt bedre sikt. Gikk oppom det trolig er høyeste punktet og så videre bort til 1740-punktet. Varden droppet jeg da den er definitivt lavere.
Sannsynligvis burde nåla på Mugnetinden flyttes. >>>
Beitostølrunde
- Datum:
- 02.03.2017
- Entfernung:
- 31,0km
Tuslet litt rundt på Beitostølen mens jeg ventet på at Linn Therese og venninner skulle skli fra seg på Beitostølen.
Løst og trått føre, men fantastisk vær.
Finest var det vel å baske i løssnøen på Liahøvde.
Hemsedalstur
- Datum:
- 24.02.2017
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 21,1km
Med litt forventning i kroppen var det omsider duket for en tur utafor Skigarden igjen. Over Golsfjellet mot Hemsedal bar det under blåblå himmel. Det var vel ikke før jeg nærmet meg Trøim med de første skyene synlig i vest at jeg ble minnet på realitetene. Lenger oppe i dalen kunne jeg også kjenne vinden dytte i bilen.
Mens jeg kjørte vestover, lurte jeg hele tiden på når det skulle bli mer snø. Det var jo nesten snøfritt langs veien. Men neida, mer snø blei det ikke. Jeg kjørte innpå en ubrøytet hyttevei og parkerte ikke langt fra Ershovdstølane.
Og snøen da? Og jeg som hadde tatt med flunkende nye ski for å innvie disse. Smart! Jeg slang på kortfeller og labbet i vei, over gress, busker, lyng og is ... ja også litt snø da. Kortfellene til Fischer hadde om mulig enda >>>
Skarvetur
- Datum:
- 23.02.2017
- Entfernung:
- 12,8km
For en dag og for et vær. Dessverre var det tidpsress på denne turen ... egentlig ikke bra på slike turer. Og når jeg begynte å kave i bunnløs løssnø med kortfeller opp de første bakkene var liksom tempoet satt. Det var ikke så mye overskudd denne dagen, så jeg måtte bare ta runden i rolig tempo, og med de gamle skrotskia med stålkanter stikkende ut, var det ikke den store glien, Men ingen grunn til å klage, for jeg rakk avtalen utpå formiddagen og turen var topp. Bitende kaldt i skyggen og steikende varmt i solhellingene.