Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Andere Wintertour (2)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
- Fußtour (332)
-
Klettern (4)
- Alpinklettern (3)
- Klettersteig (1)
-
Skitour (177)
- Langlauf (34)
- Randonnée/Telemark (16)
- Tourenskilauf (71)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Svarteknippa med Linn Therese
- Datum:
- 05.07.2013
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 4:16h
- Entfernung:
- 10,4km
DNT Valdres Store Austanbotntinden
- Datum:
- 03.07.2013
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Tourlänge:
- 8:20h
- Entfernung:
- 12,3km
DNT Valdres og forløperen Valdres Tur og Fjellsportlag har satt opp tur til Store Austanbotntinden hele fire ganger tidligere og av ulike grunner har turen alltid blitt avlyst. Jeg var derfor fast bestemt på å gjennomføre denne nesten uansett værmelding og tenkte ikke en gang tanken på å kansellere idet værmeldingene ble gradvis dårligere ettersom datoen nærmet seg.
Det så i grunnen ganske lyst ut da vi møttes på Berdalsbandet litt før kl. 10. Gløtt av sol og høyt skydekke, men vi visste altfor godt at en front var på vei sørfra, så det var bare å håpe at den ville drøye lengst mulig.
12 personer ble vi i alt etter at to påmeldte fikk kalde fjellføtter i siste liten. Jeg og Christian som turledere og hhv. 5 menn og kvinner som deltakere, en fin gjeng med god spredning.
Det var kjølig >>>
Storhøpiggen
- Datum:
- 01.07.2013
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 7,3km
Lang kjøretur og kort gåtur til Storhøpiggen, topp på Oppland 250pf lista. Parkerte like ved Storhøliseter og fulgte sti hele veien. Skiftende vær og litt sur vind innimellom, men fin tur og flott utsikt.
Mugnetinden med mor
- Datum:
- 30.06.2013
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 4:48h
- Entfernung:
- 11,3km
Etter en kjapp stopp for litt søndagsgodt (sjokolade for den ene og pulverkaffe for den andre), dro vi opp til Mugnestølen. Bompengesatsen hadde økt med 10 kr. til 60 siden i fjor, men sånn er vel livet.
Det var vindstille, mildt og grått da vi la i vei med et par tåkedotter over toppen. Vi fulgte den tydelige stien opp til Mugnebotten og videre opp til stidele . Her fikk jeg overtalt mamma til å bli med på den bratte varianten opp.
Ikke lenge etter var vi på toppen, ca. 2 timer opp.
Etter en god pause var det på tide med nedturen. Nå klarnet det også mer og mer opp og det vesle tjernet på 1461 moh tok seg flott ut med en rekke isflak på.
Alt i alt en fin turdag på Mugnetinden. Ca. 12-13 personer på toppen til sammen i dag.
Siste Bitihorn før ferie
- Datum:
- 20.06.2013
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 0:52h
- Entfernung:
- 3,3km
Gravolskampen delvis løpetur
- Datum:
- 20.06.2013
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 0:51h
- Entfernung:
- 6,5km
Drømmedag på Austanbotntinden
- Datum:
- 10.06.2013
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Tourlänge:
- 8:28h
- Entfernung:
- 12,2km
Henning har mulighet for fri på mandager en gang i blant, og jeg hadde veldig lyst på Store Austanbotntinden, så da det før helga så ut til å kunne bli noe greie på været i begynnelsen av neste uke, spurte jeg straks han Hening om han kunne tenke seg det, og han var rask med å svare ja, og Yr fastholdt faktisk prognosene sine hele veien gjennom helga.
Så kl. 7 sharp møttes vi på YX stasjonen i Vang i et strølende sommervær. Vindstille og skyfri himmel. En drøy time senere var vi klare til å marsje.
Natta hadde vært kald, så det var ganske hard skaresnø. I starten ble det dessuten en del av og på med skiene, før det ble jevnt snø innover. Omsider oppe i Berdalsbotnen, allerede god og svett, kom åpenbaringen. Berdalsbreen og Austanbotntindane bak. For et syn!
Vi ruslet innover >>>