Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3500)
- Bergtour (2108)
- Hochtour (7)
- Jogging (686)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (317)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Lotsbergnibba
- Datum:
- 25.01.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,3km
Tenkte ta en skitur, men ombestemte meg på trappa :-) småregn i lufte og grått oppi dalen. Ble heller en rolig formiddagstur til nibba før Vinjar og meg fikk et par artige timer i svømmehallen på Sandane ;-)
Meget friskt i høyden til Lotsbergnibbene
- Datum:
- 24.01.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,2km
En fin formiddag med husvask og opplegging av ved oppe i gardfjøsen sammen med Ove.
Etterpå ble det tid til en frisk tur på Lotsbergnibbene mens Ove hentet Vinjar i barnehagen. Snøbyger og mye vind i høyden, men fikk noen deilige gløtt av himmel på vei opp. Surt fra østlige toppen med snøbyger piskende imot, men deilig å være ute i slikt vær!!!
Liten luftetur til kvelds
- Datum:
- 23.01.2020
- Tourcharakter:
- Fußtour
- Entfernung:
- 2,0km
Liten luftetur for skrotten før kvelds etter artig tur til barnebuldrerommet på Hamna treningssenter sammen med Vinjar
Skitvær, som skapt for løpeturer
- Datum:
- 20.01.2020
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 9,0km
Skikkelig nitrist vær, men hva er da mer fristende enn en løpetur ? Deilig vått i skogen, litt sugende i øvre med snødekt vei fra støylen og oppover.
Kveldstur til Lotsbergnibba
- Datum:
- 19.01.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,3km
Fin kveldsøkt etter skidag i Hornindalen. Det var begynt å småregne litt hjemme, men litt lett snø i lufta i øvre del. Det var kommet endel nysnø siden i går, men det gikk akkurat uten truger i dag. FIkk meg en ekstra liten strafferunde på returen da jeg skulle finne igjen sekken som jeg hadde satt fra meg på vei oppover. Tråkket meg oppover igjen da jeg trodde jeg hadde passert den, men det hadde jeg ikke. Slik går det når en setter den fra seg på uvante steder :-) Den lå nedenfor der jeg hadde snudd opp igjen, så fikk den med meg hjem allikevel !
Lotsbergnibba
- Datum:
- 18.01.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,2km
Formiddagstur til Lotsbergnibba i skiftende vær. Regnbyger fra start som kom og gikk, men tidvis sludd og snø fra støylen og opp. Hadde med trugene, i og med at det var kommet endel nysnø oppi høyden. Gikk greit opp til fots, og brukte dem derfor kun på nedoverturen enkelte parti i øvre del for å lage bedre såle. Fikk en kjekk økt i svømmehallen på Sandane med Vinjar resten av ettermiddagen :-)
Deilig tur til Eggene og Branden i sol!
- Datum:
- 17.01.2020
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 14,0km
Deilig formiddagstur i god temperatur. Deilig å kunne ta sykkelen hjemmefra ned til stistart i medio januar uten å fryse på fingrene :-)
Endel blaut snø fra Gapahuken og oppover og jeg tenkte med meg selv underveis at planen om Eggene utgikk i slike forhold. Jeg håpet at snøen ville bli hardere underveis, noe om kun stemte enkelte partier, men snømengden var mindre i høyden så det gikk greit allikevel å ta seg til topps med kun enkelte sugende partier. Nydelig deilig å kjenne sola skinne på en igjen etterhvert !En del vind i høyden men flott temperatur, herlig :-)
Etter turen, ble det å hive i seg en matbit og ta med lunsj opp til Ove, som dreiv og skoget oppe ved gardfjøsen. Fikk en liten arbeidsøkt sammen med ham før barnehagehenting.
løpetur Eid
- Datum:
- 15.01.2020
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 8,5km
Støylsløpetur opp i snøen
- Datum:
- 14.01.2020
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 9,5km
Deilig løpetur ned til starten av støylsvegen og videre oppover på bart føre ca til 350 moh. Hadde spor i snøen litt lengre oppe fra løpeturen i går, så det hjalp på. Det ble et vinglete spor etter meg i snøen fra støylen og videre et stykke oppover da det snødde/sluddet så tett at jeg ikke klarte å sikte helt godt etter merkestakene :-) Såg ut som jeg hadde gått på en liten snurr!