Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3487)
- Bergtour (2097)
- Hochtour (7)
- Jogging (684)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (317)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Lotsbergnibbene
- Datum:
- 02.11.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,2km
Etter jobb og lange timer på teamsmøter.... var det usannsynlig deilig å lufte hodet etter hjemkomst!
Torten og Blåsvednykjen via Slitta
- Datum:
- 31.10.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 11,0km
En fin tur med Vinjar, Carla, Sam og Tom. Vi startet fra deres hus på Ytre Skårhaug. Denne stien oppover mot Slitta har jeg ikke gått før og det er alltid kjekt med nye ruter.
Stien er grei å følge et langt stykke helt til man kommer til linja hvor man krysser over elva bort til Slitta og Storesætra. Herfra var det å finne en best mulig rute oppover mot Tortenholvarden. Vinjar og jeg gikk videre mot Blåsvednykjen mens de andre tok seg en matpause. Så møttes vi igjen senere på stien ned mot Fossane og gikk samlet tilbake til Ytre Skårhaug.
Etter litt omkledning og mat, ble det et Halloweenbesøk i skummelskogen på Eid hvor det var natursti og gofteripremier til de deltakende barna. Kjekk slutt på Oktober!
Holmøyskaregga med en fin gjeng
- Datum:
- 30.10.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 10,0km
Det ble en fin tur i lag med Vinjar og hele familien Kruse til Holmøyskaregga fra Randastøylen. Opphold og fint, men mye vind oppe mot toppen. Vi fant oss le bakom varden, og ungene hadde det storveis kjekt med aking på noen snøfelt vi fant underveis. Kjekt å se sola etter mange regnfulle dager.
Branden
- Datum:
- 29.10.2021
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 6,0km
Deilig trim etter jobb og før endelig helg :-)
Herlig mildt, deilig med 12 grader og opphold i siste dagene i oktober!
Lotsbergnibba
- Datum:
- 28.10.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,2km
Svoradalsnibba/Trollenykjen
- Datum:
- 27.10.2021
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 6,8km
Trimtur etter jobb og før henting av Vinjar som var på besøk hos klassekompis. Skodde og null utsikt fra toppen. Lite snø i toppområdet men greie forhold i stien tatt i betraktning nedbørsmengder siste dagene.
Svartegga og lite igjen av snøen
- Datum:
- 26.10.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 14,0km
Lite snø igjen etter forrige helgs snøfall. Det meste var regnet bort igjen. Helt greit å gå, og terrenget var mindre vått her enn andre trimturer i nærområdet. Deilig luftetur etter kort dag på jobb - Herlig :-)