Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3487)
- Bergtour (2097)
- Hochtour (7)
- Jogging (684)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (317)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Branden i skikkelig vestlandsregn
- Datum:
- 22.09.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,8km
Liten avspaseringspause på jobb for å kjøre Vinjar hjem fra kort dag på skulen.
Deilig med en luftetur før noen timers kveldsjobbing med vaksinering. Begynner å se en ende på disse overtidstimene :-)
Blåbærplukking på tampen
- Datum:
- 20.09.2021
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,5km
Blåbærsesongen er egentlig ikke helt over ennå, fremdeles mye flotte, store og søte bær å finne. Men, nå tror jeg fryseren er full :-)
Bergsetnakken
- Datum:
- 19.09.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 3,9km
Flott, enkel og kort tur med Vinjar og Carla. Herlig turvær og vi koste oss lenge på toppen. De to gode turvennene leika seg med steiner og andre små skatter de fant på toppen. Det var fristende å gå bort på Heida også. Vi skukke møte Tom og hans andre to barn for å plukke Epler på Lotsberg, så da ble det litt knapp tid i og med vi kosa oss så lenge på toppen. Det får bli en annen gang. Mange andre turgåere som besøkte Bergsetnakken i dag.
[map:statkart|trackWeight normal|trackColor #FF0000|framed|900px]]
Volda: Lisje-toren i flott samlet tropp
- Datum:
- 18.09.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,6km
Flott tur i lag med Vinjar, Ove, Tom og hans 3 barn.
Flott turvær og superfornøyde barn :-)
Bremanger: Nydelig runde i Ålfotfjella
- Datum:
- 17.09.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 18,0km
En fantastisk flott runde i majestetisk terreng som kan til tider være litt tidkrevende. Skodda hang litt nedpå de høyeste toppene ved start, men det lettet heldigvis og dagen og forholdene ble meget bra.
Jeg knota litt i starten. Jeg var litt ivrig og fulgte veien oppover litt for langt. Jeg begav meg derfor gjennom unødvendig krattskog opp mot tierhylla. Det gikk med litt unødvendig tid på dette rutevalget, men retursporet ned igjen ble mye bedre. Det er en fordel å gå i kanten av ura oppover i starten.
Jeg fulgte elva og hylla et stykke oppover og valgte derfra å gå direkte opp mot Snønykjen. Dette var en veldig fin rute og terrenget var meget greit.
Flott skue fra toppen av Snønykjen. Denne har jeg hatt liggende på vent i mange år, men i dag ble det en realitet og i supre forhold! >>>