Sykkeltur og fottur opp til Øvre Åsane - Lotsberg (08.05.2022)
Startpunkt | Ytre Lotsberg (170m) |
---|---|
Endpunkt | Ytre Lotsberg (170m) |
Tourcharakter | Fahrradtour gemischt |
Tourlänge | 4h 05min |
Entfernung | 14,0km |
Höhenmeter | 570m |
GPS |
![]() ![]() |
Besuche anderer PBE | Indre Åsane (200m) | 08.05.2022 12:26 |
---|---|---|
Ytre Åsane (170m) | 08.05.2022 12:26 | |
Øvre Åsane (420m) | 08.05.2022 15:33 |
Det ble en flott dag. Først en flott tur på Svartegga alene, og deretter tok Vinjar, Carla og meg turen med sykkel fra Lotsberg i retning Åsevika. Vi tok en liten avstikker bort til Hennjetunnellen mens vi var i støtet.
Det er veldig kjekt å gå den flotte stien opp til Indre Åsane fra sjøen. Her tok jeg meg en økt med å plukke ramslauk, vokser mye av den her i skogbunnen!
Ellers mye fugler og liv å observere underveis.
Vi tok en liten stopp på Indre Åsane hvor den ville varianten av stemorsblomsten og mye andre fine vårblomster li danner et nydelig teppe rundt garden. Vi møtte Ove på øvre Åsane og tok oss her en laaaang og deilig stopp i den varme sola.
Vi returnerte ut via stien til Lotsberg igjen,. Syklene hentet jeg senere, og benyttet sjansen til å plukke ennå mer ramslauk, så nå har jeg i fryseren til resten av året!
Herlig tur og søndag :-)
Benutzerkommentare