Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Ich habe mich noch nicht mit anderen Peakbookbenutzern befreundet.

Gesammelte Listen

Bjørnstokkheia

Datum:
23.09.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,9km

Da var muligheten kommet til å ta turen opp til Bjørnstokkheia igjen.Denne gangen skulle den riktige toppen besøkes.God sti halve veien opp mot toppen som gikk mye i søkkvåt myr.Fint når du kommer oppe på heia så da er det greit å ta den strakeste vei mot toppen.Ingen varde her så jeg satte opp en liten en.Fint å ta seg en god kaffepause her oppe i dag.Fantastisk høstvær. ENDELIG!

Karte    

Brattlandsheia

Datum:
23.09.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
2,7km

Brattlandsheia ble dagens første tur.Gammel sti helt opp til ca 360 moh. deretter er det bare å følge fjellsida opp til toppen.Ikke så mange som tar turen opp hit men det var en fin utsikt herfra.Samme rute ned til p-plassen hvor kaffepausen ble tatt.

Karte    

Høgsvetoppen Runden.

Datum:
22.09.2019
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,4km

Trimtur Høgsvetoppen runden i dag.Endelig oppholdsvær men veldig vått. HØST !

Karte    

Høgsvetoppen Runden.

Datum:
17.09.2019
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,3km

Ettermiddags trimmen ble lagt hit i dag.Veldig våt etter ei uke med regn.

Karte    

Bjørnstokkheia og Daveheia.

Datum:
10.09.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,6km

Rundtur i dag fra Nysetertjønna. Fant en grei parkering her oppe ved vannet.Etter noen hundre meter så kom jeg inn på en merket sti som jeg fulgte et stykke før jeg tok av opp lia til høyre mot Bjørnstokkheia.Fint terreng her oppe på heia så jeg gikk nå bort til "toppen"som hadde fin utsikt.Det var bare det at dette ikke var den toppen jeg skulle på.Her må det skjerpings til og følge bedre med på kartet:) Det var det andre toppunktet på Bjørnstokkheia som er avmerket som høyeste punkt jeg egentlig skulle innom (er vel like høye de to toppene)Så da blir det en ny tur hit senere.Gikk så videre mot Daveheia som jeg var litt spendt på da jeg hadde sett at det er en stor varde her oppe.Ble ikke skuffet der nei for litt nedenfor toppunktet var det satt opp en stor varde.Bra >>>

Karte    

Brennfjella

Datum:
09.09.2019
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
1,0km

Da ble det en kort listetopp tur til Brennfjella i kveld.Ok tur.

Karte    

Bremeraunåsen

Datum:
08.09.2019
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,2km

Fin trimtur i flott høstvær til Bremeraunåsen i kveld.

Karte    

Melhusklumpen

Datum:
07.09.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,3km

Melhusklumpen er en topp med lite besøk så det var ingen sti å finne opp fra Lastan p-plass. Ble litt bratt det siste stykke opp til toppen så jeg tok en slakkere rute ned. Ny topp sjekket ut.

Karte    

Høgsvetoppen og Bremeraunåsen.

Datum:
06.09.2019
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,2km

Fin trimtur hit i dag.Møter ofte andre på tur her også så som i dag.

Karte    

Storhåmmårn

Datum:
04.09.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,5km

Da ble det Trimpoeng tur opp til Storhåmmårn i dag.Tok korteste vei opp og ned via Olastien.Bratt, vått og glatt men det gikk greit.Traff på Ola Berget som hadde vært og satt ut høstblomster på de forskjellige plassene (se bilder)Flott tiltak fra denne ildsjelen som jobber utrettelig videre med sitt fantastiske prosjekt.Fin tur og det merkes gradvis nå at høsten er på vei.30 forskjellige turmål i Trimpoeng konkurransen er bokført 2019!

Karte