Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Geitanosi

Datum:
06.04.2020
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
5,8km

Flott i nordsiden. Cruiseside. Tørr snø som fikk pittelitt fukt ila tur 2. Slush tendenser ned veien. Supert vær

Karte    

Skjerdingane med gussern

Datum:
30.03.2020
Entfernung:
15,8km

2,5 renner i skjerdingande. Flott dag med litt betenkeligheter rundt varsom og hvordan jeg opplevde snøen, skredaktiviteten, folks gå på vilje og sammenhengen med satt faregrad.

Karte    

Telttur i coronatiden

Datum:
28.03.2020

Karte    

Løp

Datum:
27.03.2020

Karte    

Geisdalsnosi runde

Datum:
26.03.2020

Karte    

Jeg elsker vår og spesielt vår i Sogndal

Datum:
21.03.2020
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
22,1km

Konge tur, med sol i alle oppstigninger, og tørr snø i skyggen i tre flotte nedkjøringer. Snøen satt som bare det idag, og her var et bare å nyte.

Karte    

Blåfjell coronatimes

Datum:
19.03.2020

Karte    

Grånipa

Datum:
13.03.2020

Supert føre fra topp til bunn med nye ski. Føttene funket bra og begynner å ha glemt Hydne

Karte    

Hydnefossen midtlinja sendings

Datum:
26.02.2020

Sending av Hydnefossen. Det var forløsende. Hadde - 24 over Hemsedalfjellet, så ante det skulle bli en kald dag. -16 når vi parkerte. Anmarsjen var krem opp til skogsgrensen. Gikk på beina. Gikk mye lengere venstre ift sist. Forstår ikke hvorfor folk skal legge sporet der. Mye mer skredutsatt for utløpet i toppflanken. Men vi var late og gadd ikke tråkke et eget spor. Etter skogen ble det litt mer jobb. Brukte 1t20min opp. Flott vær, ingen vind, men kaldt. Tommy fikk første lengden og strakk tauet fulle 60m, så vi fikk 1. Stand der vi hadde 2. sist. Det var gull. Da fikk jeg cruxlengen. Var jaggu bratt idag også, men gikk i grunn fint, når jeg tok tiden til hjelp. Fikk en litt kjip travers på slutten for å komme inn i skjermet hule. Rundt 45 m lengde. Tommy fikk neste lengde. >>>

Kvinesdal

Datum:
24.02.2020
Entfernung:
3,0km

Karte