Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (13)
- Schneeschuhtour (13)
- Fahrradtour (5)
-
Fußtour (519)
- Bergtour (100)
- Hochtour (2)
- Spaziergang (7)
- Wanderung (408)
-
Skitour (130)
- Langlauf (2)
- Tourenskilauf (128)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Hjelmeland ≥ 100m pf.
- Rogaland ≥ 250m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 50m pf. fastlandet
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Jørpelandsheia ≥ 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 20m pf
- Rogaland ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Strand 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 10m pf
- Preikestolen Nasjonalpark ≥ 50m pf
- ROGALAND SJUMILSTØVELEN
- Suldal ≥ 100m pf.
- Topp 1000 i Rogaland
- Gjesdal 50m pf
- Sandnes 50 m pf
- Kommunetopper Vest-Norge
- Sirdal ≥ 100m pf.
- Lom ≥ 100m pf.
Lieblingsgipfel
Stakkavassheia og Holmaheia
- Datum:
- 10.04.2009
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 12:00h
Parkerte ved rv 42 ved Espetveit og gjekk på ski på vegen langs Nespervatn og Førevatn til Kulivatn og gjekk først oppom Kuliknuten og så vestover til 852 til Stakkavassheia og ned over Stakkavatnet til Holmaheia. Gjekk så ned mellom indre Fiskeløysvatnet og Stakkavatnet opp til Perstørne. Gjekk så austover tilbake til Kulivassdammen og fulgte vegen ned igjen til Espetveit. Denne vegen som går langs vestsida av Nespervatnet er ikkje integna på eldre kart. Det var overskya men oppklarnande og disig etter middag og veldig mildt denne langfredagen. Turen blei lenger enn planlagt og varte i ca 12t.
Austra Blåfjell, Stutaheia og Hunnefjell
- Datum:
- 18.05.2008
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
Gjekk på ski frå Lortabu i Hunnedalen og fulgte kvista løype til Sandvatn turisthytte og et stykke over Sandvatnet og så umerka opp den nokså slake austsida til Austra Blåfjell. Stor varde på toppen. Etter en forholdsvis fin start på dagen var det om ettermiddagen mørke skyer med lokal nedbør i vest. Derfor var det ikkje særlig utsikt den veien, men god utsikt austover mot Sirdalsheiane. Rant ned igjen på sørsida og gjekk over Midtra Blåfjell og ned på Svartavatnet og opp på Stutaheia. Gjekk så austover mot Mohelleren og sørover til Grodalstjørn og så i sikksakk opp austsida på Søre Hunnefjell før eg rant ned igjen i Grodalen og så austover igjen langs rv 45 tilbake til Lortabu.
Hunnefjell
- Datum:
- 31.08.2003
Gjekk frå Hunnedalen litt aust for Hunnevatnet opp Grodalen og opp austsida på Søre Hunnefjell. Så ned i Hundetodalen til Nordre Hunnefjell. Gjekk så videre nordover rundt austenden av Øyarvatnet til Mohedlar som ligger mellom Øyarvatn og Mohedlartjødn. Dette er ei hule med låg inngang men som er stor og har god plass til mange folk inni. Åpningen er mot sørvest og ganske lett å få auge på. Deretter gjekk eg tilbake til Hunnedalen. Hugsar i ettertid ikkje om eg gjekk gjennom Grodalen på returen eller om eg fulgte T-stien mellom Sandvatn og Lortabu. Det var lettskya varmt ver denne sundagen.
Dramreiskollane og Endeheii
- Datum:
- 29.06.2003
Gjekk frå Hunnedalsvegen. Fulgte T-stien opp Tveitabrekka og vidare sørover til Tomannsbu. Ca 7 km inn til denne turisthytta og snaut 2t tidsbruk. Stien var sorpete etter mykje nedbør og det låg stedvis dunger med hagl etter kraftige tornebøyer dagen før. Gjekk så litt tilbake igjen og så nordaustover i terrenget opp til Dramreisknuten. Stor varde på toppen. Så vidare nordover til Endeheii og ned i vestsida. Bratte skrenter i området så måtte omgås. Vidare forbi Øydevatn på nordsida og inn på T-stien tilbake til Tverråna. Det var overskya, opphald og god sikt denne sundagen.