Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (13)
- Schneeschuhtour (13)
- Fahrradtour (5)
-
Fußtour (525)
- Bergtour (102)
- Hochtour (2)
- Spaziergang (7)
- Wanderung (412)
-
Skitour (130)
- Langlauf (2)
- Tourenskilauf (128)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Hjelmeland ≥ 100m pf.
- Rogaland ≥ 250m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 50m pf. fastlandet
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Jørpelandsheia ≥ 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 20m pf
- Rogaland ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Strand 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 10m pf
- Preikestolen Nasjonalpark ≥ 50m pf
- ROGALAND SJUMILSTØVELEN
- Gjesdal 50m pf
- Suldal ≥ 100m pf.
- Topp 1000 i Rogaland
- Sandnes 50 m pf
- Kommunetopper Vest-Norge
- Sirdal ≥ 100m pf.
- Lom ≥ 100m pf.
Lieblingsgipfel
Svampaknuten og Frafjordhatten
- Datum:
- 04.03.2012
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 8:00h
Gjekk opp Norddalen til Stølsvatnet og så søraustover opp til Storaknuten. Flott utsiktspunkt over Frafjord litt sør for toppen. Gjekk så ned i skaret i Brekkedalen og over toppane 663, 722 og 742 før eg gjekk opp på Svampaknutens to topper. Gjekk ned igjen vestover og var oppom topp 672 før eg gjekk over isen på Fornastølsvatnet opp til Frafjordhatten. Skreiv meg inn i boka som den første siden 28. nov i fjor. Gjekk ned normalveien. Snø over 450moh som var hardpakka og heilt grei å gå på til fots. Brukte nesten 8t totalt på denne turen. Overskya ver og søraust frisk bris og rundt 0 grader i høyden denne sundagen.
Skitur til Vådlandsknuten
- Datum:
- 21.12.2011
Snørik førjulsvinter og gjekk på ski frå Madland i 10 cm nysnø som aukte gradvis på oppover. Forbi den øverste parkeringsplassen var det 30-40 cm gammal snø med ca 20 cm nysnø oppå så skiføret var jo veldig bra men litt tungt pga nysnøen. Gjekk over Fisketjørnane og nysnøen hadde lagt seg på isen som bestod av 2-3 cm sorpeis over 20-30 cm sorpesnø med 3-4 cm is under der igjen. Ikkje akkurat veldig trygg is så haldt relativt nær land. Lite overvatn men fekk såpass kladder under skia at det gav godt feste dei drøyt 300 hm videre opp til toppen. Skreiv meg inn i boka som nr 238 i år.
Fitjanuten og nabotopper
- Datum:
- 10.12.2011
Sykla heimefrå til Gjesdal Bygdahus og gjekk forbi fleire garder og traktorveg opp til ca 240 moh og vidare i terrenget opp til Tindafjellet og nordryggen til Fitjanuten. Fitjanuten har merka sti opp frå sandtaket aust for E39 på Auestad. Vidare gjekk eg austover til Einarfjellet og Øksnanuten ned til Tjetland og ned til bygdahuset igjen. Det låg ca 10 cm fuktig snø over 150 moh. Var stedvis glaserte veier om kvelden da det klarna opp etter nokon regn- og sluddbøyer i løpet av dagen og kvelden. Sykla over til Lima og gjekk opp til Høylandsfjell og Hengjefjellet i fullmåneskin. Fitjanuten og Hengjefjellet inngår i den såkalte Vardejakten i Gjesdal og eg skreiv meg inn i skrøydebøkene som hhv nr 1212 og 944 i år.
Stigesheia
- Datum:
- 23.04.2011
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
Parkerte på Øvstabøstølen seint på dagen og begynte å gå kl 14.30 opp til Tveitebrekka og derfrå på ski og fulgte løypa mot Tomannsbu til litla Øydevatn. Derfra gjekk eg opp til søre Stigeshei og fulgte ryggen sørvestover over fleire sekundærtopper før eg kom til høgaste topp på 965 moh vest for Seildalane. Det har vore ein fin og varm påske, så det var lite snø mange plasser så eg måtte bære skia en del. Rant ned til vestenden av ytre Stigesvatnet og gjekk nordover og fulgte Nonsbekken ned til Øvstabøstølen.