Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (13)
- Schneeschuhtour (13)
- Fahrradtour (5)
-
Fußtour (519)
- Bergtour (100)
- Hochtour (2)
- Spaziergang (7)
- Wanderung (408)
-
Skitour (130)
- Langlauf (2)
- Tourenskilauf (128)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Hjelmeland ≥ 100m pf.
- Rogaland ≥ 250m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 50m pf. fastlandet
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Jørpelandsheia ≥ 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 20m pf
- Rogaland ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Strand 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 10m pf
- Preikestolen Nasjonalpark ≥ 50m pf
- ROGALAND SJUMILSTØVELEN
- Suldal ≥ 100m pf.
- Topp 1000 i Rogaland
- Gjesdal 50m pf
- Sandnes 50 m pf
- Kommunetopper Vest-Norge
- Sirdal ≥ 100m pf.
- Lom ≥ 100m pf.
Lieblingsgipfel
Godlifjellet og Brattliknuten
- Datum:
- 12.02.2011
Parkerte på den store parkeringsplassen på drøyt 300 moh ved Liarvatnet aust for Jørpeland. Fulgte den merka stien opp til Svortingsvatnet på 465 moh. Ca en halv meter snø i terrenget her oppe men ikkje så mykkje på vatnet men greit nok å gå på ski over. Gjekk videre over Hengjandevatnet og opp til skaret før Klomravatnet. Herfra oppover sørryggen til Godlifjellet. Blei isete og hardere snø dess høgare opp eg kom og tok av skia ca 50 hm før toppen. Bar med skia videre ned nordryggen og her var det et par litt utsatte punkter sjøl om det ser greit ut på kartet. Dreide etter kvert mot høyre og tok på skia igjen og tråkla meg gjennom bjørkeskogen bort til skaret mot Brattliknuten. Satte fra meg ski og sekk og gjekk til fots på god skare opp vestryggen til topps på Brattliknuten. >>>
Topptur fra Fossmork
- Datum:
- 06.11.2010
Frå øvre del av Eiadalen på vegen inn til Fossmork er det skilta til Skrøyla og der er det god parkeringsplass i enden av vegen. Frå parkeringsplassen gjekk eg på traktorveg forbi Fossmork og så på merka sti opp til Sollifjellet. Gjekk ned i søraustsida og kom inn på en sti nordover og så austover mot Buskarknuten. Deretter sørover til Mulekosrinda, Rundvassknuten, Tyllebakknuten, Tormodknuten og Salmonknuten. Gjekk heilt ut til sørkanten her for å sjå den storslagne utsikten ned i Espedalen. Tilbaketuren gjekk nordover og inn på anleggsvegen nord for Kringlevatnet og ned til Skrøylå. Fint ver og frost i bakken så det var veldig gode turforhold.
Ørnaheia og Strålausheia
- Datum:
- 16.10.2010
Kjøyrte lysevegen og tok av mot Langavatn og parkerte nedforbi bommen nord for Akslaråtjørna. Gjekk på vegen videre et stykke austover og så opp til Ørnaheia og så til sørausttoppen på 1079. Derfra gjekk eg sørover stort sett langs austbredden av Tjodanvatnet og over den litle betongdemningen i sørenden og opp til Strålausheia. Kom inn på den merka stien mellom Langavatn og Børsteinen og fulgte den forbi Halvfartjørna og gjekk så opp på topp 1111. Derfra videre nordvestover langs Tjodanvatnet og på anlegsvegen de siste 2 km. Bitte litt nysnø over 1000 moh og is på småtjørner. Skya ver men grei sikt denne laurdagen.