Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (13)
- Schneeschuhtour (13)
- Fahrradtour (5)
-
Fußtour (525)
- Bergtour (102)
- Hochtour (2)
- Spaziergang (7)
- Wanderung (412)
-
Skitour (130)
- Langlauf (2)
- Tourenskilauf (128)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Hjelmeland ≥ 100m pf.
- Rogaland ≥ 250m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 50m pf. fastlandet
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Jørpelandsheia ≥ 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 20m pf
- Rogaland ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Strand 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 10m pf
- Preikestolen Nasjonalpark ≥ 50m pf
- ROGALAND SJUMILSTØVELEN
- Gjesdal 50m pf
- Suldal ≥ 100m pf.
- Topp 1000 i Rogaland
- Sandnes 50 m pf
- Kommunetopper Vest-Norge
- Sirdal ≥ 100m pf.
- Lom ≥ 100m pf.
Lieblingsgipfel
Kvelvaknuten og Hardhausen
- Datum:
- 18.03.2016
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
Tjukk skodd før middag men den skulle ifølge vermeldinga lette og eg venta for å sjå det an. Letta gjorde det og eg gjekk mot Kvernavatn 574 moh og opp på et par topper sør for vatnet. Så vidare sørvestover over Storlivatnet 649 moh og ned til Sundmorkbrekka der eg satte igjen skia og gjekk opp den bratte fjellsida til Beinafjellet og Kvelvaknuten til fots. Varden og trigpunktet på Kvelvaheia ligger litt sør for toppen og er eit flott utsiktspunkt der ein ser store deler av den langstrakte Lysefjorden.
Etterpå gjekk eg ned igjen i Sundmorkbrekka og gjekk på ski vidare nordover til Hardhausen i blåtimen og så ned til Kvernavatn og tilbake til Mørkebudalen.
Krossfjellet og Dyranuten
- Datum:
- 28.02.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
Til Krossfjellet er det merka sti både frå Bråstein, frå skytebanen på Håland ved figgjo og frå garden Fjellheim. Sistnevnte utgangspunkt ligger bare et snaut kvarters gange frå toppen.
Til Dyranuten er det merka sti frå Søredalen både frå sørenden av Skjelbreidtjørna/ Ur-eikjeland og frå Åreskjold. For min del er dyranuten 3 kverters gange heimefrå via Dyranuttjørna og opp vestryggen. Vardebok frå Sandnes kommune på toppen. Gjekk en runde over dei islagte Øksnatjørna og Rotatjørna etterpå.