Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (13)
- Schneeschuhtour (13)
- Fahrradtour (5)
-
Fußtour (519)
- Bergtour (100)
- Hochtour (2)
- Spaziergang (7)
- Wanderung (408)
-
Skitour (130)
- Langlauf (2)
- Tourenskilauf (128)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Gesammelte Listen
- Hjelmeland ≥ 100m pf.
- Rogaland ≥ 250m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 50m pf. fastlandet
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Jørpelandsheia ≥ 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 20m pf
- Rogaland ≥ 100m pf.
- Hordaland ≥ 500m pf.
- Strand 50m pf
- Norwegen Festland - 2000m, 10m pf
- Preikestolen Nasjonalpark ≥ 50m pf
- ROGALAND SJUMILSTØVELEN
- Suldal ≥ 100m pf.
- Topp 1000 i Rogaland
- Gjesdal 50m pf
- Sandnes 50 m pf
- Kommunetopper Vest-Norge
- Sirdal ≥ 100m pf.
- Lom ≥ 100m pf.
Lieblingsgipfel
Nordre og Midtre Sølen
- Datum:
- 12.10.2012
Sykla på bomvegen frå Nysætra til Sølenhytta og gjekk over ei bru over elva og videre oppover i greit terreng til ryggen nord for Nordre Sølenholet. Snø over ca 1000 moh og skodd over 13-1400 moh, men det var lettgått i steinura opp til Nordre Sølen. Gjekk så ned i skaret mot Midtre og fulgte eggen opp mot denne et stykke men det blei etter kvart for vanskelig å følge eggen pga av den lause snøen og bratte steiner. Så eg måtte traversere et stykke bortover i sørsida før eg fant ei brukbar rute opp til toppen. Her var det mange fotspor så det hadde tydeligvis vore fleire folk her i løpet av dei sidte dagene. Planen var å gå over Søre Sølen også men pga den utrivelige skodda ville eg droppe det. Tenkte da å gå ned nordvestryggen men det blei til at eg fulgte spora ned >>>
Elgåhogna og Storslåga
- Datum:
- 11.10.2012
La i fra meg en sykkel i sandtaket en drøy km vest for vegkrysset ved Elgådalen og kjørte til Dalset der eg parkerte ved en vegbom. Gjekk opp til Hammarvollen og så på merka sti på vestsida av Bjørbekken til Elgåhogna. Snø over 950 moh og på ca 1200 moh låg to elger i snøen. Dei reiste seg etter å ha blitt fotografert og sprang videre oppover og ut av syne. Nokså nedsnøa varde på toppen. Gjekk videre sørover til Storslåga og ned til sandtaket og sykla tilbake til Dalset. 6t på tur i halvskya ver.
Håmmålsfjellet
- Datum:
- 08.10.2012
Frå Os i Østerdalen kjørte eg ca 4 km søraustover på rv 28 og tok av på en sjølbetjent bomveg med bomavgift kr 30,-. Videre forbi Halvmilenget opp til ca 870 moh der det er låst bom. Grei plass å parkere i vegkanten og gjekk derfra videre oppover. Det var snødekkke over drøyt 1000 moh. I den siste bratte stigninga trefte eg på to gutter som var på veg ned, og me sa kun hei til kvarandre. Spora deiras såg ut til å koma opp frå Hummelfjell Friluftspark. Det er to master i tillegg til et trulig nedlagt radaranlegg på toppen og ca 10 cm nysnø. Et nytt snøver var på veg frå vest og det begynte å snø en halv time etter at eg kom opp. Gjekk ned igjen same vegen og brukte 2t opp og en drøy time ned igjen.
Storsølnkletten og Veslsølnkletten
- Datum:
- 06.10.2012
Kjørte frå Alvdal på den sjølbetjente bomvegen inn Sølndalen til Follandsvangen. Gjekk så på merka sti mellom Follandstjønnene via vesttoppen til Storsølnkletten. Det var et annet par som la i vei omtrent samtidig og det viste seg at det var "opps" og "hjelmeland" som også skulle til Sølnkletten. Hyggelig å treffe likesinna og me hadde følge et stykke av turen og treftes på toppen. Dagen starta med klarver men det skya gradvis over frå nord og det blei en sur nordvestvind men fortsatt flott utsikt. Me skilte lag på vei ned og eg gjekk da over Veslsølkletten og var tilbake til Follandsvangen etter 9t på en av årets finaste turer for min del.