Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Vedafjellet og Bogafjellet

Datum:
22.03.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
8:39h
Entfernung:
18,3km

Gjekk først via Melsheia og merka sti derfrå til Vedafjellet. Retur same veg, og etter ein matpause og middagskvil i bilen gjekk eg sørover gjennom gater og stier til Presthei, Vaglefjellet, Bogafjellet og Helgalandsnuten. Retur litt strakare veg utanom toppane. Klarvær, men litt disig luft og søraust kuling.

Karte    

Vallresknuten

Datum:
21.03.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
4:40h
Entfernung:
11,9km
Karte    

Gryteheia

Datum:
20.03.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
6:33h
Entfernung:
15,0km

Gjekk frå hyttefeltet aust for Stavtjørna, og fulgte T-merka sti det første stykket til Lomsdalen. Stien går austover mot Kvitlen, men eg dreide sørover via Skodknuten og Kvernavatnet til Gryteheia. Uvanlig lite snø for årstida, men frost i høyden og snøfennene var fine å gå på. 2-3 nysnø over ca 700 moh. Retur via Barbuvatnet til Stavtjørn.

Karte    

Storafjellet og Kleivaknuten

Datum:
19.03.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
7:44h
Entfernung:
20,4km

Uvanlig lite snø, og skisenteret stengte i begynnelsen av mars. Gode fotturforhold, og gjekk vestover via Storafjellet, Jonsokslåttene og Brødleknutane til Kleivaknuten. Så litt nordover ned i dalføret og vidare austover via Mjelkevatna og Hellervatnet tilbake til Stavtjørn. Uten islagte vatn ville det vore uaktuelt å gått til Kleivaknuten med Stavtjørn som utgangspunkt.

Karte    

Vådlandsknuten

Datum:
14.03.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
7:43h
Entfernung:
16,1km
Karte    

Molteheia og nabotopper

Datum:
10.03.2025
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
8:20h
Entfernung:
17,6km

Gjekk opp vestsida til Iglandsklubbafjellet og ned den snøbare sørsida. En del skodd mens eg var på toppen, men den letta såpass at eg kunne fortsette vidare sørover til Molteheia, Rasmusskardheia og Krolifjellet. Så ned i ei renne med en del grov steinur ned mot Helmikstølen og inn på Songesandvegen siste drøyt 3 km tilbake til utgangspunktet. Uvanlig lite snø for årstida, men snøfennene var faste å gå på tross varmegrader.

Karte