Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Knappen

Datum:
14.07.2022
Entfernung:
2,1km
Karte    

Storrinden

Datum:
11.07.2022
Entfernung:
2,8km
Karte    

Storrinden

Datum:
04.07.2022
Entfernung:
2,5km
Karte    

Knappen

Datum:
02.07.2022
Entfernung:
2,2km
Karte    

Knappen fra Strømme

Datum:
29.06.2022
Entfernung:
2,0km
Karte    

Knappen familietur

Datum:
27.06.2022
Entfernung:
2,4km
Karte    

Løvstakken med Liv Synnøve

Datum:
26.06.2022
Entfernung:
5,4km

Koselig tur med datter Liv Synnøve til Løvstakken i varmt sommervær. Ned igjen en ny rute for meg på tydelig sti til Krohnegården terrasse og tilbake til bilen.

Karte    

Svartliåsen nord for Gullbotn

Datum:
24.06.2022
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
0:39h
Entfernung:
1,5km

Kort avstikker til Svartliåsen ved Hardangervegen i forbindelse med tur til Reistad i Samnanger på årets hittil varmeste dag. Vi gjorde det på den lettvinte måten. Parkerte i utkanten av en vei til en garasje ved veien opp til garden Dyven. Her dristet vi oss til å gå gjennom tunet der vi fant et tråkk i gresset som førte oss opp til en høyde med et par hytter. Her var det og et gammelt skilt som viste til tursti på ryggen av åsen. Retur samme vei. Selv om det var OK sti langs ryggen, må vi si oss enige med førstebestiger Harald : ''normal hikers will probably not feel much need to pay Svartliåsen a visit". Men så betrakter vi da oss heller ikke som helt normale hikere ;-)! På vei hjem var temperaturen i Bergen oppe i 30 grader!

Knappen

Datum:
22.06.2022
Entfernung:
2,0km
Karte    

Rundt Svartavatnet

Datum:
20.06.2022
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
3:47h
Entfernung:
8,6km

To nye småtopper rundt Svartavatnet Nydelig sommervær i Bergen. Vi dro til Osavatnet der vi parkerte på Osavatnet p-plass (kr) 20 for hverdager på Vipps. Planen var å følge ruten til Kjell51 (Kjell Øijorden) fra turen hans 20. mai i år. Vi fulgte den vanlige veien mot Redningshytten til litt sør for sørenden av Svartavatnet der vi tok av mot venstre (øst) inn på god sti som går til Gullfjellet via Markskiltjørna 766. Astrid hadde ikke helt dagen. Hun snudde, gikk tilbake og fulgte vei og sti til Songstaddalen ved nordenden av Svartvatnet der vi etterhvert møttes. Jeg fulgte Kjell sin rute som er identisk med vanlig sti mot Gullfjellet via Markskiltjørna, inkludert den nye stien som går nord for den gamle øst for Tjuvaholet. Ved en liten bekk dreier hovedstien skarpt mot høyre (sør). Der kan en fortsette på svak sti og sauetråkk >>>

Karte