Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (6)
-
Andere Wintertour (13)
- Schneeschuhtour (13)
-
Fahrradtour (32)
- Fahrradtour Straße (6)
- Fahrradtour gemischt (17)
-
Fahrzeugtour (3)
- Autotour (2)
-
Fußtour (1480)
- Bergtour (846)
- Glacier travel (5)
- Hochtour (55)
- Spaziergang (46)
- Wanderung (398)
-
Klettern (5)
- Alpinklettern (5)
-
Skitour (211)
- Randonnée/Telemark (17)
- Tourenskilauf (185)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Eldre og nyere broer i Rjoanddalen
- Datum:
- 17.05.2003
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:00h
- Entfernung:
- 6,0km
Vi parkerte ved Rjoanddalen bom . Tur langs veien i Rjoanddalen med joggesko. Mye snø på veien. Vi kom oss nesten til Såtefossen før det ble for mye snø.
Vindhellevegen, Sverrestigen og Borgund stavkyrkje
- Datum:
- 01.05.2003
Tekst fra kulturminnesok.no Borgund stavkyrkje :
"Borgund stavkirke, fra slutten av 1100-tallet, er en av de best bevarte stavkirkene i landet. På grunn av det karakteristiske utseendet, med tak over tak, sponkledning, svalgang, dragehoder og kors på mønekammene og takrytter med spir, har Borgund vært brukt som forbilde ved andre stavkirke-restaureringer. Koret har halvrund avslutning, apside, etter forbilde fra middelalderens steinkirker. Kirken har tre inngangsportaler, og særlig vestportalen er rikt utskåret. Klokkestøpulen utenfor kirken er også i stavkonstruksjon.
Kirkerommet har stolpebåret opphøyd midtrom både over skip og kor. Den bærende konstruksjonen med stolper, eller staver, festet i en horisontal bjelke oventil og en bunnsvill nedentil, har gitt opphavet til betegnelsen stavkirke. >>>
Skorafjellet - opp fra Mjølbotn, retur via Slondalen
- Datum:
- 17.04.2003
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 8:00h
- Entfernung:
- 28,0km
Fossdalsskavlen fra Upsete
- Datum:
- 18.03.2003
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 9:00h
- Entfernung:
- 20,0km
Flott tur med Astrid fra Upsete opp Breidalen til Fossdalskavlen. Tog fra Ljosandbotn holdeplass til Upsete . Ingen andre mennesker å se i fjellet på denne flotte dagen, kun tre fjellryper. Matpause på ca. 1450 øst på Eilivseggen under en spesiell varde i form av en krum, sverdformet stein med rødt merke på toppen murt oppå en stor stein! 4 timer til toppen med pause. Flott utsikt sørover mot Skreppenuten , Vassfjøra , Skorafjellet og mot Hurrungane i nord. Vi var innom begge toppunktene - det vestlige treg-punktet og varden mot øst - på 1550 moh.
Fine renn på godt føre ned i Hestabotn, derfra bløtere og tyngre føre.