Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Fahrradtour (9)
- Fußtour (50)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (2)
-
Skitour (55)
- Randonnée/Telemark (20)
Peakbookfreunde

Lieblingsgipfel
Langtur hjemmefra
- Datum:
- 10.07.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 4:53h
- Entfernung:
- 30,1km
Måtte teste om kroppen taklet litt lengre tur med god puls. Det gikk forsåvidt bra selv om jeg gikk litt tom opp Gangskaret. Selve turen var passe fin. Ikke sti og delvis lurvete terreng mellom Tusten og Skaret. Bomma på stien da jeg skulle opp ryggen på Urdfjellet og måtte kave noe i skogen. Heldigvis nok vind til at fluer stort sett holdt seg på avstand. Fikk med meg både is på Skarstua og 2 bad underveis.
Telttur ved Nakkevatnet
- Datum:
- 07.07.2018
- Tourlänge:
- 20:40h
- Entfernung:
- 12,3km
Ungene ville på telttur og vi voksen var ikke vanskelig å be.
Jeg hadde lyst på Liadalsnipa og Nakkevatnet såg ut som et fint område for teltliv. Vi rusla opp fra Halse lørdag ettermiddag etter fin sti. Brukte 1 time opp. Fant god teltplass ved bekken og kosa oss med Real til middag. Fantastisk vær og god temperatur så jeg tok derfor en kveldstur i retning Hyningane. Såg at eggen var skarp siste biten så var forberedt på å snu, men på tross av laust fjell og lurvete mose var det ok klyving bortover. Nord for Eggja toppen hadde forøvrig langt mindre pf enn det som var oppgitt på Pb. Etter å ha gått eggen fram og tilbake jogga jeg ned ryggen mot Nykkjavatnet og fulgte stien ned til Nakkevatnet. 1.30 opp og ned fra vatnet.
Etter ei dårlig natts søvn for min del skulle vi på >>>
Runden ved Gulberget
- Datum:
- 01.07.2018
- Tourlänge:
- 3:00h
- Entfernung:
- 11,5km
Familietur rundt Kyststien på Bud. Fristelsen ble for stor for å stikke oppom noen pf 30 topper jeg manglet. Fint og varmt
Snøtind
- Datum:
- 17.06.2018
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 8,1km
Flott tur fra Ugelstadsetra. Shorts til topps og spreke unger
Nyseternakken
- Datum:
- 13.06.2018
- Entfernung:
- 2,7km
Endelig hadde jeg god tid på Vestnesferga og rakk derfor en tur på Nyseternakken isteden for å vente i fergekøa. Fint og tørt no.
7 fjell frei
- Datum:
- 10.06.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 19,7km
Prøvde meg på første utgave av 7 fjell på Frei. Fin runde med teknisk springing nedover. Synd løypa ikke gikk over alle topp-punktene.
Fikk heng på en lokalkjent, selv om jeg nok skulle ha funnet frem selv også
Romsdalshornet med Ida og Oddrun
- Datum:
- 09.06.2018
- Tourcharakter:
- Alpinklettern
- Entfernung:
- 6,0km
Nok en flott dag i fjellet. Dagens mål var Romsdalshorn og vi startet ca 9 fra Vengedalen. Vi gikk jevnt oppover og var ved Gapet etter en time. Ida kunne ikke skjønne at Oddrun kunne bli så svett av en liten motbakke. Flere taulag forran oss så vi stressa ikke. Det ble likevel mye venting oppover og vi var på toppen etter 6 timer. God pause da alle som var kommet opp før oss også skulle rappellere ned. Forøvrig vindstille og god temperatur på toppen. Gruppa forran hadde flere ivrige pb'ere så da var det alltids noe å prate om på standplass. På nest siste rapell kom Killian også klyvende oppover, glad jeg ikke har behov for å å bedrive slik friklatring. Etter 5 rapeller var vi nede til stor skuffelse for Ida som var svært fornøyd med dagens aktivitet. Raskt ned til bilen, >>>