Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

Nordryggen på Heklatinden/Luten

Datum:
24.09.2017
Entfernung:
12,3km

Utforskning av nærområdet gir stadig flotte opplevelser. Start fra Halåsen langs skogsveg til Halåssetra sammen med torehum (Tore Humstad) . Noe utydelig sti oppover de første haugene, men da stigninga starta for alvor var det et overraskende godt tråkk. Fin og morsom klyving oppover ryggen som var overraskende lang. Været var forøvrig supert med relativt tørre forhold og shorts hele vegen. Det flata ut noe mot Heklatind og til Luten. Bratt ned østsida på Luten, men fin gras/lyngbakke nedover. Videre over Surndalsheia og langs ryggen nedover mot Einsetdalen. Rota litt her gjennom skoggrensa med traff igjen en slags sti langs elva. Men fortsatt litt klur gjennom et granfelt før vi kom innpå skogsvegen som vi fulgte ned.

Karte    

Verahornet

Datum:
20.09.2017
Entfernung:
4,8km

Flott joggetur etter møte i Ålesund

Karte    

Kinderegg-tur til Reinsfjellet

Datum:
13.09.2017
Entfernung:
11,4km

I dag fikk jeg kombinert både jobb med tilsyn på værstaasjonen, dugnadsarbeid med opprydding etter 6 topper og ikke minst noen nye uinteressante hauger. Fin tur

Karte    

Kammen

Datum:
10.09.2017
Entfernung:
6,3km

Kort luftetur etter gårsdagens sprell

Karte    

Torvibukt 6 topper

Datum:
09.09.2017
Tourlänge:
6:26h
Entfernung:
22,5km

Torvikbukt 6 topper sammen med Ida. Fantastisk vær og tørt for årstiden. God flyt idag og begge to ble både svette og og klar i låra.

Karte