Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Lieblingsgipfel

Hyåsen

Datum:
15.08.2020
Entfernung:
5,6km

Karte    

Kvernberget

Datum:
15.08.2020
Entfernung:
1,6km

Hadde litt tid til overs etter ærend i Kristiansund. Ble noen lette pf 100 topper

Karte    

Reinsfjellet

Datum:
14.08.2020
Tourlänge:
1:39h
Entfernung:
10,3km
Karte    

Hovsnebba

Datum:
09.08.2020
Tourlänge:
5:52h
Entfernung:
7,8km

Fin tur med Ida. Vindstille på toppen. Lettere å finne stien nå enn da jeg var her i 1996.

Karte    

Remmemstinden

Datum:
07.08.2020
Tourlänge:
2:49h
Entfernung:
11,4km

Etter jobb tur med Oddrun. Veldig fin runde med litt klyving og god sti.

Karte    

Høgstoplan

Datum:
06.08.2020
Tourlänge:
4:50h
Entfernung:
21,9km

Befaring i Sunndalen på jobb. Tok en avstikker over noen topper i nytt område. Flott sti fra Nisja. Lettløpt på fjellet og artig (og bratt) sti ned lia igjen til dalen.

Karte    

Torvikbukt 6 topper

Datum:
29.07.2020
Tourlänge:
3:15h
Entfernung:
22,3km

Sprang gjennom traseen til 6 topper før møte. Stedvis bløtt og gjørmete

Karte    

Hjørundfjordegga

Datum:
25.07.2020
Tourlänge:
6:30h
Entfernung:
16,4km

Tur med fam Bruseth til Saksa(hovedtoppen). Nok en dag med flott vær på Sunnmøre. Vi tok en lengre lunchpause på hovedtoppen. Her var det mulig å holde 1-metersregelen iallefall. De voksne syns utsikta var bra, mens de yngre mente det ikke var så mye å bry seg om. Fjell, fjord og snø såg de hver dag uansett. Etter å ha fulgt gjengen tilbake over klyvepunkta til Søre Saksa jogga Martin og jeg over Hjørundfjordegga. Fint terreng over Breidfonnhornet og litt småklyving mot Elsandtindane. Hadde ikke studert kartet og oppe på eggen såg det ut som høyeste punkt låg vest for vippesteinen. Helt dit kom vi ikke uten tau så vi returnerte i den tro at toppen var ubesteget. Positivt å konstatere det motsatte i ettertid. Ned igjen mot Nordkopen var det fortsatt mye snø og vi jogga nesten >>>

Karte    

Slogen

Datum:
24.07.2020
Tourlänge:
21:46h
Entfernung:
9,2km

Overnattingstur med Ida. Gikk fra Øye på ettermiddagen og brukte ca 2:30 opp den bratte lia til Kamelpuklene. Måtte ned til den laveste for å finne teltplass. Fin og kald kveld. Etter en natt med heller dårlig søvn pakka vi sammen og brukte i underkant av en time til topps. Alene på toppen i sol og vindstille. Sklei ned på snøen og gikk ned samme vegen som vi kom opp. Møtte minst 100 som var på veg til topps.

Karte    

Vedalshøgde

Datum:
18.07.2020
Tourlänge:
1:05h
Entfernung:
3,4km

Usikkert vær, men vi fikk lurt inn en liten topp på dagens Geilobesøk.

Karte