Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Peakbookfreunde

Ich habe mich noch nicht mit anderen Peakbookbenutzern befreundet.

Gesammelte Listen

Sandfjellet

Datum:
19.02.2024
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
1:37h
Entfernung:
7,6km

Kort og enkel utflukt til Sandfjellet i strålende vinterferievær. Parkerte ved Skanska sitt anlegg og krysset deretter Foldsjø dam. Svært slak stigning hele veien til topps. Fin utsikt i alle retninger, kanskje med unntak av nordøst. Der er det ikke så mye å se.

Karte    

Seterfjellet

Datum:
18.02.2024
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
4:15h
Entfernung:
15,6km

Årets første smultring, og første etter meniskoperasjon. Startet med å gå 2,5 km i scooterspor på veien, før elva ble krysset over brua ved Langøya. Derfra var det slak stigning langs lia sørover. Etter å ha krysset bekken som renner østover fra Litlfauskåvatnet ble det brattere. Siktet meg inn mot NØ-renna og fulgte den et stykke opp før jeg gikk ut av renna og traverserte vestover. Jeg burde heller ha fulgt renna SØ og opp på ryggen, for det var veldig isete og vanskelig underlag der jeg gikk. Det ble noen gloser til meg selv for å ha lagt igjen skarejern hjemme. Etter unødvendig knoting med skia på sekken flatet det etterhvert ut på ryggen. Derfra var det greit å gå til topps. På tur ned fulgte jeg ryggen østover på OK føre, før jeg fikk nydelig nedkjøring i pudder >>>

Karte    

Blåfjellet

Datum:
17.02.2024
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
1:22h
Entfernung:
4,6km

7 måneder etter meniskskade og 6 måneder etter operasjon var det endelig tid for å teste kneets tåleevne. Valgte derfor noe som skulle være en lett bestigning og nedkjøring. Oppstigningen starter rett ved parkeringsplassen, og det tok ikke lang tid før jeg var på toppen. Ikke noe særlig sikt å skryte av denne dagen, og vinden var særdeles stri. Nedkjøring i OK snø der det flate lyset stod for den største utfordringen.

Karte