Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (5)
- Fischen (5)
-
Andere Wintertour (38)
- Schlittschuhlaufen (3)
- Ski alpin (35)
-
Fahrradtour (12)
- Fahrradtour Gelände (1)
- Fahrradtour gemischt (10)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (1491)
- Bergtour (57)
- Jogging (178)
- Spaziergang (437)
- Wanderung (802)
-
Skitour (712)
- Langlauf (213)
- Randonnée/Telemark (494)
- Tourenskilauf (4)
- Training (1)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Tusten
- Datum:
- 29.02.2016
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 1:30h
- Entfernung:
- 7,5km
En strålende vinterdag, og derfor ble det en tur for å utnytte puddersnøen en dag til før vær og vind setter inn. Kjapp tur etter arbeid opp slalåmbakken med randonnée-ski (47 minutter fra parkering til toppvarden). Nydelige kjøreforhold ned østfjella!!
Raudheia i pudder
- Datum:
- 28.02.2016
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Tourlänge:
- 2:15h
- Entfernung:
- 7,0km
Endelig var tiden kommet for Anne Marit til å få prøvd sitt nye randonée-utstyr. Raudheia kunne være en passelig start, og yr lovte sol og fint vær.
Slik ble det ikke - det snødde stort sett hele turen. Men for et pudderføre med all nysnøen som har lavet ned de siste dagene! Turen ble fin den, selv om sol og utsikt uteble..
Trolltinden (Nesset/Sunndal)
- Datum:
- 26.12.2015
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
Andre juledags-tur til den flotte skitinden Trolltinden, på grensen mellom Nesset og Sunndal kommune. Det var ungdommene som skulle på tur, men en ivrig mor og en ivrig far fikk også være med :-)
Turen ble ekstra lang da vi startet helt nede der Trolltindveien starter. 30 cm nysnø og ubrøytet veg, gjorde at vi fikk 5 km ekstra trasking opp til den vanlige parkeringen.
Snøvær og liten sikt det meste av turen, men en flott nedkjøring i perfekt pudder. Med på turen: Britt, Eirik, Vidar, Hans Kristian og Arne
Skitur Vikesoksa
- Datum:
- 20.04.1991
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
Skitur med Robert og Jan Håvard, fra Brandstad i Øksendalen. Nysnø, skiføre helt fra bilen. Isøks og stegjern over saksa. En av de mest storslagne turene i distriktet dette, til en majestet av en topp!