Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Tuva, Langhornet, Kubben mm.

Datum:
17.11.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
15,1km

Helgetur med kstandal (Kristian Standal) og JonMA . Jeg og Jon dro inn til huset til Kristian på Standal på fredag etter jobb og fikk servert fårikål ved ankomst. Prima. Tidlig avmarsj neste dag til Kvistaddalen. Herfra ble det en fin runde innom diverse nye topper for oss alle tre.

Karte    

Oksen

Datum:
11.11.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,4km

Farsdagsfeiring på Oksen med pappa. Første skikkelige fjelltur for hans del etter hjerteoperasjon for snaue tre måneder siden, der det ble skiftet hjerteklaff, utført ablasjon og fjernet en utposning på hovedpulsåra. Oksen sees midt i glaninga fra verandaen hjemme, og ingen av oss hadde vært der tidligere. På tide!

Karte    

Topper ved Bekslevatnet

Datum:
10.11.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
14,4km

Tur to for dagen etter Kjølsdalen - Blåfjellet, Dua mm. . Litt tunge bein over Kyrnosa og Nipa. Her er underlaget litt fuktig og trått, selv om det er bra sti opp til Kyrnosa. Formen kom seg opp til Austelidheia. Sistnevnte er en fin tur med fast og god sti hele veien.

Karte    

Kjølsdalen - Blåfjellet, Dua mm.

Datum:
10.11.2018
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
18,4km

Treningstur på søreste Søre. God sti opp til Blåfjellet og deretter en del variert underlag frem til den tidvis svake stien ned fra setra. Avsluttet økta med denne: Topper ved Bekslevatnet

Rundtur på Brandal

Datum:
03.11.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
36,5km

Sure novemberdager, i den såkalte mellomsesongen, er velegnet til å utforske områder som ikke blir prioritert resten av året og få lagt inn noen gode treningsøkter. I dag ble det derfor en tur til Brandal i Vanylven der jeg hadde sett meg ut, en for min del, lang runde. Formen er ikke all verden etter lite aktivitet i høst, og det ble dermed en slitsom dag i sur vind på variabelt underlag og med mye regn den siste halvannen timen. Når det er sagt er det sikkert fint her på godværsdager, med alle de flotte vannene og hyttene som ligger spredt utover området.

Julskartinden

Datum:
14.10.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
8,5km
Karte    

Krøshøa ved Aursjøen

Datum:
13.10.2018
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
8,3km

Luftetur på vei over Aursjøvegen. Fin sti opp til en tar av siste biten opp til toppen.

Karte    

Vistdalsfjell

Datum:
12.10.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
15,8km

Fin rundtur i mye vind. Skogsvei og sti frem til Kaldberget. Deretter en del variert underlag tilbake til setra.

Karte    

Skorgedalsbu-Nyfjellrørin

Datum:
30.09.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
4,4km
Karte    

Kabbetinden mm.

Datum:
14.08.2018
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
15,2km

Fin rundtur med Ylva på vei hjem etter tredagers fiske- og fjelltur mellom Aursjøen og Sandgrovbotnen. Dette ble også den siste turen i løpet av tidenes lengste sommerferie.

Karte