Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Kraftkollen

Datum:
16.05.2020
Entfernung:
1,5km

En tur til denne dagen. Kort og bratt :)

Karte    

Reistadåsen

Datum:
16.05.2020
Entfernung:
6,0km

Startet på Gjellebekk parkering. Fine stier, fra kjempestore til mindre, bortsett fra de siste 100 meterne til Reistadåsen. Her var det nesten ikke tråkk. Lierinnbyggerne vet nok ikke om denne 100pf-toppen. En annen vei tilbake. Også fines stier.

Karte    

Bekaputthøgda

Datum:
09.05.2020
Tourlänge:
3:37h
Entfernung:
28,8km

Sykkeltur inn Gulsplassveien. Opp til Blekåsen valgte jeg stien fra midt på Rådalsputten. Vet ikke om det lønte seg, men helt greit å komme opp. Peakbook-punktet for Blekåsen bør flyttes 180 meter mot nord. Der er det litt høyere enn trigpunktet som er gjeldende nå. Videre mot Bekaputthøgda bestemte jeg meg for å prøve tømmerveiene på nordsiden med en 100-meters passasje uten sti. Det ble mye gåing/trilling, men ingen store problemer. Satte igjen sykkelen på Bårnåssetra. Fint å trille ned igjen på østsiden.

Blefjell

Datum:
25.04.2020
Entfernung:
24,2km

Karte    

Barlindåsen

Datum:
21.04.2020
Tourlänge:
2:13h
Entfernung:
24,6km

Sykkeltur fra Kleivstua. Jeg ble overraska av noen ispartier på veien. Parkerte sykkelen nede i Lommedalen og småjogga oppover Salmakerdalen. Noen snøpartier. Utsikten på toppen var ikke noe å skryte av.

Karte    

Urdevassfjellet - Høgfjell

Datum:
18.04.2020
Tourlänge:
5:16h
Entfernung:
34,2km

Skitur fra Vikersetra. Gikk på langrennski så jeg tok det forsiktig utenfor løypa.

Karte    

Rughaugen

Datum:
09.04.2020
Tourlänge:
1:57h
Entfernung:
8,8km

Langrenn utafor løypa fra Ringkollen. Stort sett fin skare, men litt kronglete noen steder :)

Karte    

Øyangsrøysa

Datum:
04.04.2020
Tourlänge:
2:23h
Entfernung:
20,3km

Langrennstur fra Ringkollen. Treningsrunden var preppa i dag, men ikke den som passerer 300 meter fra Øyangsrøysa. Fra skiløypa gikk vi på ski over en myr og traska på skaren opp til toppen. Jeg ble overrasket av den gode utsikten :)

Karte    

Gjerdingen rundt

Datum:
21.03.2020
Tourlänge:
3:16h
Entfernung:
24,9km

Langrennstur fra Tverrsjøstallen. Strålende vær. Stort sett nypreppa løyper, men steinharde løyper når jeg tok av mot Katnosa. Gikk på skaren opp gjennom noen hogstfelt. Greit å gå :)

Finnemarka

Datum:
07.03.2020
Entfernung:
19,1km

Langrennstur i Finnemarka. Strålende vær og føre. Det var kjørt skuterspor over Heståsfjellet sjøl om det ikke så sånn ut på skisporet.no :)

Karte