Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Trotto

Datum:
17.01.2016
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
11,3km

Fin skitur i kald januar sol.

Karte    

Himmelsyna

Datum:
15.01.2016
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
13,3km

Var meldt fint vær, tok meg da en tur til Høgås ved Evje for å gå opp på Himmelsyna. Det var fine oppkjørte løyper som vanlig. Toppvarden var stablet på nytt etter forrige besøk. Det var også kommet en fin turboktønne. Sikten kunne vært bedre, men en fin tur var det og kommer helt sikkert til å gjenntas.

Karte    

Øynaheia

Datum:
14.01.2016
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
16,2km
Karte    

Sesongens første skitur

Datum:
13.01.2016
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
7,0km
Karte    

Kua, Huseheia og Eidsveden

Datum:
01.01.2016
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,0km

Kua (Kuveden), Huseheia og Eidsveden er alle nevnt som kystveder på vest-agderkysten. Tok meg en formiddagstur for å besøke disse. Været var meldt bra for området. Kuveden: Parkerte ved Rekevikveien og gikk innover denne. Så et lite skilt med KUA og pil inn på sti i skogen. Det var grei sti helt til toppen. Utsikt fra toppen. Dette er også norges sydligste pf>100 topp. Huseheia: Kjørte inn Kvistedalsveien fra Tregde. Teknisk installasjon ved toppen og her var også turboka. Ved toppvarden var det et infoskit om kystvedene. Eidsveden: Ved p-plass mellom Vigebo og Salthaug var det merket sti opp til Eidsveden. Varde og vakthytte på toppen.

Karte    

Morkheia Gjerstad

Datum:
19.12.2015
Tourlänge:
0:30h
Entfernung:
1,5km

Kjørte Morkaveien til bommen, og gikk langsmed vei nesten til toppen. Det var flere småkuler her var oppe på de fleste. Hadde tenkt å fulføre med de 2 siste i Gjerstad, men glatt skogsvei satt en stopper for det. Kjørde da mot Tvedestrand.

Karte    

Tvedestrands topper med pf>100

Datum:
19.12.2015
Tourlänge:
4:00h
Entfernung:
18,7km

Fant sti til alle toppene, men det var bare Bjørnåsen som hadde kasse med bok. gråvær hele dagen som dere ser på bildene.

Karte    

Heimdalsknuten

Datum:
13.12.2015
Tourlänge:
2:00h
Entfernung:
13,5km
Karte    

På gjengrodde stier.

Datum:
12.12.2015
Tourlänge:
3:00h
Entfernung:
11,3km

Tok meg en tur i område nær hjemplassen min som jeg ikke har vært på lenge. Målet for turen var Risbufjellet, men jeg ville også prøve å finne rester av Krokvannhytta som jeg var på skitur til for snart 40 år siden.

Karte    

Tryggeråsen Gjerstad

Datum:
10.12.2015
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
0:30h
Entfernung:
1,5km

Kjørte til Mo, her var det skiltet med Hesteriding kjør forsiktig. Og dermed kjørte jeg forsiktig innover den nesten 5km lange skogsveien. Å jammen møtte jeg ikke en traver med sulky i full fart mot meg, begge fikk heldigvis stoppet for veien var smal. Ved veiens ende fant jeg ett tråkk opp til Tryggeråsen.

Karte