Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
Peakbookfreunde
Ti på topp prestvannet og 5 med turbo Charlottenlund
- Datum:
- 22.06.2024
- Tourlänge:
- 5:49h
- Entfernung:
- 3,3km
Fjellheisen
- Datum:
- 21.06.2024
- Tourlänge:
- 2:53h
- Entfernung:
- 3,7km
Emily ville ha overnatting og en tur til fjellheisen var på menyen. De tre jentene ville ikke at jeg skulle være "med" så jeg måtte gå langt bak og bare følge med. Gikk ganske sakte men så lenge de var fornøyde var det bra. De tok en del pauser men kom seg opp til toppen. Her ble det is før de gikk ut og lekte en god stund. Nedover gikk vi alle i lag og ved turens slutt var alle fornøyde. Stolt pappa som har ei jente som velger tur opp til fjellheisen istedenfor bare å være inne med ipaden.
Ti på topp krokvatnet og Nordfjellet (og gmp)
- Datum:
- 18.06.2024
- Tourlänge:
- 2:43h
- Entfernung:
- 13,1km
Tenkte jeg kunne plukke flere ti på topp og få sjekket av noen av de fjelltoppjakt plassene jeg har vært men ikke mens jeg hadde appen. Det ble en fin tur opp til krokvatnet, litt vind som hjalp med insektene. Videre var jeg ganske sliten i beinene men turen gikk fint. Gikk litt feil mot geografiske midtpunktet og måtte ta en 90 grader til slutt. Gikk fort videre til Nordfjellet før jeg gikk ned mot steinbruddet. Her var det gøy a vandre litt og ta bildet av gamle rester fra driften. Veldig fint tur selv om knærne og beinene ikke var helt fornøyd på slutten.
Rødtind og Buren
- Datum:
- 16.06.2024
- Tourlänge:
- 4:55h
- Entfernung:
- 10,0km
Igjen skulle Rødtind bestiges. Etter to mislykket forsøk gikk jeg og en kompis med store forventninger denne gangen. Han hadde med seg både stegjern og isøks og jeg hadde med brodder. Det var mye tørrere oppover til Burenkrysset og herfra var det bare å komme seg tilbake til renne der alt stoppet opp de to gangene før. Men nå var det endelig en åpning og jeg kunne komme meg opp rundt snøen mens kompisen ville bruk isøks oppover. Etter det var det litt heftig klyving før vi endelig var på toppen. Vi ble så fornøyd med å endelig nå toppen. Valgte å klyve litt mer for å komme opp til en annen topp rett ved siden av. Dette gikk også bra. På veien tilbake tok vi en bratt renne opp til Buren. Her var vi helt gåen i beinet (sikkert mentalt da vi var "ferdig" med turen >>>
Skittenskarfjellet og Storholmsfjellet
- Datum:
- 15.06.2024
- Tourlänge:
- 3:06h
- Entfernung:
- 13,1km
Denne har lenge vært på listen av topper jeg må ta men har aldri ville gå pga myrområdet og at det er generelt mindre tilgengelig med dårligere sti enn de andre fjellene rundt. Men nå var det på tiden å gjøre noe med fjellet. Stien oppover var overaskende tør for å gå gjennom myret. Stien forsvant ofte underveis men var lett nok å finne veien opp til der fjellet starter. Herfra var det bare å finne en vei opp. Det var bratt og tungt men heldigvis kom jeg opp og derfra var det fin vandring bortover til begge toppene. Litt artig å gå den lille traversen over til storholmsfjellet. Her var det også gamle rester etter en trig punkt. Fin tur men blir neppe å komme tilbake hit med det første.