Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Molden

Datum:
12.03.2022
Entfernung:
9,0km

For en magisk dag og topptur. Hadde virkelig flaks med valg av dag, da denne turen ble bestemt lenge før værmeldingene var klare. Vi kronglet litt i starten, da vi valgte en feil rute helt i begynnelsen av oppstigningen. Vi så at mange spor tok av hovedsporet og gikk over et jordet. Vi tenkte at dette sikkert var nedfarten. Dermed rotet vi oss bort i kratt og skog, hvor vi strevde skikkelig for å komme opp. Plutselig kom vi inn igjen på hovedtraseen, og herfra var det bare velstand. Solen skinte, føre myknet opp, og selv med en stavbrekk kunne ingenting ødelegge lykkefølelsen som bredte seg da utsikten over fjorden kom til syne. Vi satt over 1 time på toppen i påskestemning og vårsol, før nedfarten. Dette er absolutt topp 3 av randoturer jeg har hatt.

Karte    

Grønnsennknippa

Datum:
26.09.2021
Entfernung:
5,5km
Karte    

Høgdefjellet tur nr 100

Datum:
02.09.2021
Entfernung:
3,7km

Karte    

Langtjernkollen

Datum:
02.09.2021
Entfernung:
7,5km

Karte    

Busifjellet

Datum:
02.09.2021
Entfernung:
2,4km

Karte    

Svarttjernknatten

Datum:
31.08.2021
Entfernung:
3,5km

Karte    

Bukkehåmåren, Kvassryggen, Høgdebrotet

Datum:
28.08.2021
Entfernung:
19,4km

Drømmedag på tur. Sol fra skyfri himmel, vindstille, 2 gode venninner med på tur. Vi startet fra parkeringsplassen til Knutshøe kl 08:00. Det var 4 grader, men vi kjente allerede varmen i fra solen. Så det var ikke langt oppe i bakkene før vi måtte kaste jakka. Kjempefint tur terreng opp bakkene til Bukkehåmåren, og en fantastisk utsikt på toppen. Absolutt å anbefale å komme seg opp hit. Vi hadde ikke helt bestemt oss om vi skulle gå videre, men etter en prat med en hyggelig dame fra Gudbrandsdalen, så bestemte vi oss for å prøve. Det var klyvingen mellom Kvassryggen og Høgdebrotet som var det skremmende punktet. Det var flere andre par som var på tur oppover, så vi hadde disse i sikte for rutevalg. Kvassryggen passerte vi lett, og klyvingen var neste hinder. Vi holdt oss >>>

Karte    

Rundtur filefjell

Datum:
21.08.2021
Entfernung:
14,9km

Fikk med meg May Britt på tur idag. Kjørte forbi Tyin og mot Årdal. Parkerte ved noen hytter, og fulgte DNT stien mot Slettningsbu et stykke innover, før vi satte kursen rett mot Svarteknippa. Videre gikk turen til Slettningsegge hvor vi spiste lunsj og koste oss i solen. Fant raskt ut at vi plukket med oss en tredje topp når vi først var på tur. Sletterustvatne SØ var også i boks før vi satte kursen tilbake mot bilen. Vi hadde fjellet for oss selv på en så fantastisk dag. Herlig å være på tur.

Karte    

Skarfjellenden

Datum:
15.08.2021
Entfernung:
4,6km
Karte    

Nysætra

Datum:
14.08.2021
Entfernung:
8,4km
Karte