Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Randen og Klubbelia

Datum:
16.10.2021
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
3,7km

Etter turen til Setevarden og Vedafjellet kjørte vi til YX-stasjonen i Osterøyvegen. Deretter gikk vi langs veien et lite stykke, før vi fortsatte på skogsbilvei og etter hvert sti. Denne stien var merket og tilrettelagt. Etter en stor bue kom vi inn på toppryggen som vi fulgte til toppen av Randen. Det ble også en avstikker til toppen Klubbelia, der vi fulgte et tråkk. Til slutt ble det sti videre og ned til anleggsveien i Gloppeskaret. Takk for turen Kjell-Åge, Terje og Paul!

Karte    

Setevarden og Vedafjellet

Datum:
16.10.2021
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
6,9km

Vi kjørte til Hovdo og parkerte på en parkeringsplass i enden av veien. Parkering koster 25 kr; betaling med Vipps. Det går sti langs elva oppover dalen. Vi tok etter hvert av på feil sti, men kom senere inn på stien som går til Setevarden og Vedafjellet. Det var til dels ganske bløtt i terrenget, men stien var lett å følge. Det var snø på toppen av Bruviknipa. Ellers var det fin utsikt i alle retninger fra Vedafjellet. Takk for turen Kjell-Åge, Terje og Paul!

Karte    

Ulriken

Datum:
15.10.2021
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,6km

Tur til Ulriken via Oppstemten. Det haglet på toppen på vei ned.

Karte    

Ulriken

Datum:
12.10.2021
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,5km

Tur til Ulriken via Oppstemten. Det var en god del folk på tur i dag.

Karte    

Løvstakken

Datum:
11.10.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
5,9km

Det ble en kveldstur med hodelykt til Løvstakken i dag. Opp til toppen gikk det såvidt uten hodelykt. Det var relativt vått på bakken, så det var en del glatte røtter.

Karte    

Vikinghytten

Datum:
09.10.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
14,1km

Jeg startet fra Svartediket og fulgte turveien oppover Våkendalen. Etter Tarlebøvatnet tok jeg sti forbi Jordalsskaret og til Vikinghytten på Vardegga. Det ble mer og mer vind etter hvert som jeg kom opp i høyden. Ved Vikinghytten var det veldig kraftige vindkast, så jeg returnerte samme vei. Det var litt bløtt en del steder, men helt greit.

Karte    

Smøråsen

Datum:
05.10.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
4,2km

Joggetur med hodelykt på Smøråsen. Vått på bakken, men oppholdsvær.

Karte    

Liafjellet

Datum:
03.10.2021
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,9km

Like ved krysset mellom Lepsøyvegen og Solbakken er det en liten parkeringsplass og skilt med turinfo. Jeg fulgte god sti oppover mot Liafjellet.

Karte    

Skogafjellet

Datum:
03.10.2021
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,5km

Fra Ulvenparken fulgte jeg vei og sti oppover. Stien er grei å følge, men i den øverste delen var det ganske bløtt.

Karte    

Geitnipa, Skolmen og Bjørnsfjellet

Datum:
26.09.2021
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
8,3km

Etter turen til Nunnåsfjellet og Kråkenipa kjørte vi til Njåstad og parkerte på en tilrettelagt parkeringsplass (40 kr, kun kontant betaling). Oppover Langedalen var det grusvei, der det også var noen kuer. Nordøst for Fagerstølsvatnet tar det av sti østover mot Geitnipa, og denne stien fortsetter til Bruviknipa (Brøknipa). Fint utsyn fra Geitnipa. Ruta til Skolmen går på nordsiden av Fagerstølsvatnet, der det starter et tråkk oppover lia. Det var også sti mot Bjørnsfjellet og videre utover ryggen. Stiene var til dels ganske fuktige, så fjellstøvler anbefales her. Stien kom inn på Njåstadvegen ved utløpet av Kleppstjørna, og derfra fulgte vi bilveien tilbake til parkeringsplassen ved Njåstad.

Karte