Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (15)
- Bergtour (12)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (1)
-
Skitour (23)
- Langlauf (13)
- Tourenskilauf (7)
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Livarden i vinterprakt
- Datum:
- 27.12.2014
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Tourlänge:
- 3:10h
- Entfernung:
- 18,6km
Opp Totlandsfjellet,over livarden,ned og opp til Katlane. Tilbake øverste løype på østsiden av Livarden.
Strålende sol, 10 cm nysnø og en av de beste turene noen sinne.
Gikk på mor sine fjellski med feller. Det var null fart i forhold til madshusskiene.
Trakking begynner pluttselig oppe på fjellet.
Danserfjella
- Datum:
- 19.12.2014
- Tourlänge:
- 0:39h
- Entfernung:
- 3,8km
Parkerte ved komunegrensen. Traktorvei med bom inn til venstre. Flere traktorveier og stier som leder mot den tverrsgående myren. Traktorveien som går til venstre var den tørreste og fineste å gå på.
Gps har tatt seg noen små hikk.
Fin åpen skog og en en fin varde på toppen.
Viktjernhøgda
- Datum:
- 16.12.2014
- Tourlänge:
- 1:13h
- Entfernung:
- 6,1km
Kjørte til Heiås og så gårdsvei inn mot Møllebakk. Parkerte på stor p-plass(lagerplass for gårdsegg) ved bommen ved veien til telefonmasten. Gikk opp veien til jeg så masten og så leitet jeg etter en sti som stod på kartet, men som var lite synlig i virkeligheten. Fulgte kraftlinjen mot toppen.
Liten steinvarde og postkasse.
Det går sti fra Måstad og helt til toppen. Jeg fulgte den ett stykke nordover, men dro så av mot Haugstøl (se bildet) og så rett gjennom skogen mot veien igjen.
Gps stoppet og virke på Haigstøl.
Så ingen ulv, noen spor av hunder, og en hare.
Fin skog for O-løp.
Sommerfjøstoppen
- Datum:
- 07.12.2014
- Tourlänge:
- 0:47h
- Entfernung:
- 4,3km
Kjørte fra Bjørkalngen retning S. Mangen og parkerte der veien til toppen tar av fra hovedveien. Plass til et par biler rett før bommen. Vei til masten og så fulgte jeg ulike traktorspor mot toppen.
Det er tegnet inn en sti på kartet, men den var rimelig utydelig og mest erstattet av et lite traktorspor.
Antar at toppunktet er det med stang på, som på bildet. Gikk litt lengre nord for der toppunktet er tegnet inn for å være på den sikre siden.
Ingen utsikt og ikke noe strålende turmål.
Sæteråsen
- Datum:
- 06.12.2014
- Tourlänge:
- 1:38h
- Entfernung:
- 8,9km
Kjørte mot Ebbestad og og så videre oppover til jeg fant en stor Parkeringsplass. Fulgte så lysløypen ett stykke før jeg tok et trakktorspor litt mere reting toppen. Mellom to taktorveier gikk jeg rett opp lien. Litt bratt men ellers ok og mye kortere enn å gå rundt på traktorveien. Elelrs fin trakrorvei/ sti til toppen. Merket med Tårnet. God usikt og en riktig så fin tur.
Straffen for solnedgang på toppen, var at det ble mørkt på veien hjem. Fulgte traktorvei til de første gårdene og så en liten sti over til Lysløypen igjen. Ved gården var det en stor parkeringsplass, merket Parkering Forbudt Tømmerplass, mend et stor mange biler parkert der..
Le Kartala
- Datum:
- 11.11.2014
- Tourlänge:
- 7:19h
- Entfernung:
- 14,3km
To dagers tur til høyeste toppen på Komorene. Overnatting i telt på vei ned igjen.
Grei sti helt til kraterkanten, men litt vanskelig å finne rett sti i begynnelsen.
Gikk opp fra Mvouni da veien til Boboni var stengt.
Fjellet er så og si alltid omkranset av skyer og vi var heldige som fikk litt opphold i skydekket en stund når vi var inne i krateret.
Man går fra det varme lavlandet, gjennom plantasjeområder, så regnskog og så tørrere beitemark til man kommer til steinørkenen i krateret.
Selve topppunktet ligger langt nord I krateret og det ligger helt ytterst på stup ned i krateret. Toppen er markert som et lite triggpunkt. Merk at kartet som man får kjøpt ikke er rett. Både stiene opp og selve krateret er veldig forskjellig i virkeligheten.
Guiding kan bestilles fra comotour@yahoo.fr >>>
Ntingui
- Datum:
- 09.11.2014
- Tourlänge:
- 7:04h
- Entfernung:
- 13,9km
Tur fra moutsamouduo over toppen til Dindri.
Vi kjørte så langt det var mulig opp fra hovedstaden Moutsamouduo. Siste stykket på jordvei. Begynte å gå litt før der gps sporet starter da det tok litt tid før satelitene ble notert.
Sti gjennom åkre i begynnelsen, siden tråkk/ utydelig sti til toppen. Hele veien gikk man i skog og det var heller ingen utsikt fra toppen.
Ned igjen på andre siden av fjellet mot Dindi. Her var stien tydeligere og grei å følge, selv om det var ganske så bratt enkelte steder.
Dra Dindi siden var det egentlig meningen at man skulle betale inngangspenger til parken. På kartet var det tegnet inn skogsvei ganske langt mot innsjøen. Det viste seg å være feil og det gikk bare en enkel smal sti
På vei opp krysset vi en elv som det faktisk var vann i. Er nok >>>