Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Alvdal: Fjøshøa og Dølbekkhøa

Datum:
22.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
1:07h
Entfernung:
4,7km

Alvdal: Blåvola og Urdskardkampen

Datum:
22.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
2:55h
Entfernung:
11,1km

Det er heilt ubegripeleg at det er lov å lage slike jævlige ATV-spor i terrenget som vil vare i generasjonar. Resultatet er at det er utruleg lett å gå innover, men likavel. Frå den nye hytta var det flott sti til Urdskardkampen. Frå skaret mot Blåvola ingen sti å finne men lett å gå.

Karte    

Engerdal: Svarthammaren

Datum:
21.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
0:55h
Entfernung:
3,9km
Karte    

Engerdal/Dalarna: Østerhogna

Datum:
21.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
2:47h
Entfernung:
12,6km

Hadde tenkt å kjøyre til Nysetra, men det er omlag same avstand og mindre stigning frå parkering og stistart ved Skjeftmyra. Veldig god sti og lett å gå heilt til topps. Møtte 3 karar som skulle på fisketur til Hognsjøen. God utsikt 360 grader frå toppen. Mobilen plinga med velkommen til Sverige. Tok ei runde rundt varden som vel skulle bety coronakarantene. På retur møtte eg fiskeferiekarane som hadde fått ut makklysa og låg med ølboksen og prata om livets tilfeldigheter. Dei var glade dei slapp tvangsflygning med kona til Syden i år. Kjempelett og fin tur. Så ein liten avstikkar til Svarthammaren litt lenger borte i gata.

Karte    

Rendalen: Gråhøgda

Datum:
21.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
1:18h
Entfernung:
3,9km

Enkel tur til Gråhøgda. Litt stein/ur opp sida, men ingen problem. Etter turen valgte eg å overnatte her oppe istadenfor å kjøyre ned til Spekedalssetra. God kjølande vind og lite insekt.

Karte    

Rendalen: Sølentoppane og Tissvola

Datum:
20.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
10:13h
Entfernung:
29,2km

Karte    

Eid: Lotsbergnibba

Datum:
16.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
5,8km
Karte    

Flora: Øyane, del 1 Reksta og Kinn

Datum:
12.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour

https://peakbook.org/ligroenb/tour/360723/Øyhopping+i+Kinn:+Reksta.html https://peakbook.org/ligroenb/tour/360796/Øyhopping+i+Kinn:+Idylliske+Kinn.html

Karte    

Askvoll: Gjelsvikefjellet

Datum:
01.06.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
3:36h
Entfernung:
7,2km

Vinjar sprang inn til Selvikestølen i crocksane sine. Her vart det bading og haloi i elva medan mor og far gjekk kvar sin tur til toppen. Veldig fin tur og veldig fin støl. Fredeleg og idyllisk utan veiar eller inngrep som er synlege frå stølshusa. Det er sjeldan etter kvart. Så fekk Vinjar på seg skikkelege sko og sprang heile vegen til Rindane igjen i trusa og t-skjorta.

Karte    

Askvoll: Rivedal -> Stongfjorden

Datum:
31.05.2020
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
8:43h
Entfernung:
15,6km

Det er skilta til parkeringsplassen. Den finn du her: Rivedal parkeringsplass Vinjar og eg gjekk mot Rivedalsstølen der vi skulle møte mamma seinare på dag. Her vart det lang økt med bading og muring av damanlegg i elva. Etter kvart kom trimmarane og sjekka ut på DNT-appen sin. Lise returnerte frå si runde og eg gjekk vidare mot Stongfjorden. Først opp til Rivedalskletten. Ganske overraskande fin topp. Merka med stikker opp frå nord. Så vidare nordover Blåfjellsåta, Hekkelfjellet og Skålefjellet. Frå Skålefjellet såg eg bobilen svinge inn ved Grandane feriehus. Vinjar var kjappt i gang med håven i fjæra. Etter ei god stund på toppen fulgte eg merkinga nedover mot Stongfjorden. Trakka på noko tørrt gras, som resulterte i eit uskuldig fall. Problemet var at eg tok meg for med høgre handa. Skuldra >>>

Karte