Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Eid: Tytebærhaugen

Datum:
14.10.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Karte    

Fjaler/Gaular: Skredfjellet

Datum:
08.10.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
3,9km

Om du er interessert i spor til denne turen, sjå på Bjørn sin rapport. https://peakbook.org/Bastolen/tour/331548/Jes.html Parkerte på ein møtelomme ved Bjørnbitet. Ingen parkeringsplass her. Heller ingen merking. Fulgte først traktorvei eit lite stykke, så over på ok sti til Dyrløypet. Her kravla vi oss bratt opp ca 100 høgdemeter og så lettgått vidare til toppunktet. Varde på toppen, men ingen kasse/bok.

Karte    

Fjaler/Gaular: Skratleheia

Datum:
08.10.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
6,4km

Om du er interessert i spor til denne turen, sjå på Bjørn sin rapport. https://peakbook.org/Bastolen/tour/331540/Gud.html Har flytta pila til kommunegrensa der det står ein grensemarkør. Dette er høgste punktet, noko Agnar og har omtala i sin rapport. Eg trudde denne veien over til Guddal frå Sandesida var grusvei, men den var nyasfaltert og i topp stand. Ingen problem å kjøyre her med bubil heller! Parkerte ved stistart til Alverstølen. Det er god sti mot Smørtjørna der vi tok av og gjekk ryggen til topps.

Karte    

Høyanger: Fossedalen rundt

Datum:
07.10.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
21,8km

Om du er interessert i spor og foto frå denne turen, sjå på Bjørn sin rapport. https://peakbook.org/Bastolen/tour/331477/Vad.html Parkering ved trafostasjonen. Det er ein asfaltert plass der som vi kunne bruke sa dama i øverste huset. God sti bratt opp under linja. Stien finn du ved å gå langs gjerdet. Tok av frå stien ca 360 moh og gjekk mot Hustaket. Tungt terreng utan sti. Denne toppen hadde dagens finaste utsikt mot fjorden. Utruleg nok kunne vi og sjå Gjegnen frå denne lave toppen!. Vi såg no veien som gjekk mykje lenger opp Klevaldsdalen enn kva som er innteikna på kartet. Peila oss inn på denne veien og fulgte den til endes. Så var det god sti i retning Klevaldsstølen. Frå høgste punktet på stien tok vi av og gjekk mot Mullurdfjellet, eller Moldurfjellet som det står i boka på toppen. Det er merka frå Kyrkjebøstølen >>>

Karte    

Høyanger: Markesetholten

Datum:
06.10.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
1,2km
Karte    

Gaular/Høyanger: Snøheia, Nova og Blåfjellet

Datum:
06.10.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
16,2km

Om du er interessert i spor til denne turen, sjå på Bjørn sin rapport. https://peakbook.org/Bastolen/tour/331270/Gaular%252FH%C3%B8yanger:+Sn%C3%B8heia%2C+Nova+%26+Bl%C3%A5fjellet.html

Karte    

Gaular: Selstadheia, Årnesholten og Nova

Datum:
05.10.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Entfernung:
16,7km
Karte    

Eid: Ytre Åsane

Datum:
22.09.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Karte    

Eid: Revureholten/Kinna

Datum:
21.09.2019
Tourcharakter:
Bergtour
Karte    

Eid: Utsikten

Datum:
12.09.2019
Tourcharakter:
Wanderung
Karte