Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Tandetoppen

Datum:
24.03.2015
Karte    

Tandetoppen

Datum:
17.03.2015
Karte    

Knappen

Datum:
14.03.2015
Karte    

Loffetur

Datum:
06.03.2015
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
1:49h
Entfernung:
7,8km

En loffetur skal ikke undervurderes, og spesielt ikke når det er så fint vær og føre som nå. Det å bare la tankene flyte som skiene gjennom haugelandskapet er rett og slett balsam for sjela. En skikkelig kosetur i trivelig landskap mutters alene.

Karte    

Spåtind med Trine

Datum:
04.03.2015
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
3:53h
Entfernung:
16,5km

Trine har fri på onsdager og dagen er egentlig ment til sysler som gagner familien. Men topptur er jo også bra for familielivet, spesielt en tur i godvær. Med gutta på skole og barnehage dro vi av sted. Vi gikk turen fra øst, flott føre, 10 cm pudder opp til snaufjellet og videre bare kosen. Det var omtrent som landskapet var en eneste stor myk dyne. Rett oppunder toppen møtte vi løypemaskina. Vi skjønte ikke helt vitsen med det, for bare mens vi gikk litt i den nyoppkjørte løype føyka den igjen, og andre mennesker var det ikke akkurat mye av denne dagen. En utrolig fin tur med Trine, det var lenge siden vi hadde vært på tur bare vi to.

Karte    

Krokvassfjellet med Ola

Datum:
01.03.2015
Karte    

Krokvassfjellet

Datum:
27.02.2015
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
1:24h
Entfernung:
8,0km

To uker etter kneoperasjon og kneet fungerer greit på ski. En skikkelig flott dag. Oppunder toppen var det innspurt i herrenes VM-stafett i Falun, så da fant jeg meg en stubbe i solsteika og fulgte sendingen på mobilen. En fin TV-stue får man si. Jeg fulgte et nyoppkjørt skuterspor tilbake, men havnet borti et hyttefelt og litt kaving ble det. Ikke så gunstig for kneet mitt, men jeg kom meg greit tilbake til bilen.

Karte    

Krokvassfjellet

Datum:
25.02.2015
Karte    

Krokvassfjellet

Datum:
20.02.2015

Kråkhugukampen før kneoperasjon

Datum:
11.02.2015
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
1:17h
Entfernung:
5,4km

Veldig fint skiføre i terrenget selv om det var +3 grader. Ingen trolsk vinterstemning lenger, men det er alltid fint på Kråkhugukampen. Jeg gikk en runde over Høgliflæene før jeg suste ned skogen igjen. Dette ble siste tur før kneoperasjon. Nå sitter jeg hjemme med beinet høyt etter meniskoperasjon og satser på at kneet blir bedre enn før :-).

Karte