Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Storhaugen (Tjernsvehaugen) på ski

Datum:
16.04.2014
Karte    

Skonhovdhøgda

Datum:
16.04.2014
Karte    

Eldbjørshaugen - Ettermiddagsskitur

Datum:
15.04.2014
Karte    

Søre Gråhøa og Storhøa, Skitur fra Strand

Datum:
15.04.2014

Fra Strand Fjellstue i Espedalen fulgte vi merket løype (oppkjørt av løypemaskin) mot Dalseter. Ved Andreasbergkrysset (skiltet) fulgte vi traseen videre mot Dalseter 300 meter før vi svingte nordvest opp mot Søre Gråhøa. Stålis ville vært guffent her, men det var nok snø til å bite seg fast i. Fra toppen kjørte vi ned nordvest, over flaten mellom toppene og opp i skaret mellom 1310m og Storhøa. Fine forhold både for nedkjøring og oppstigning mot Storhøa. Nedfarten gikk mellom Veslehøa og Søre Gråhøa. Vi klarte å holde høyden nesten helt til vi kom tilbake til det punktet vi forlot traseen. Det ville vært fristende å fortsette mot Dalseter, men hotellet hadde ingen "shuttle bus" som vi kunne praie for å hente bilen ved Strand. Så det ble retur samme vei som >>>

Karte    

Gråhø og Skardfjellet, Skitur fra Skåbu

Datum:
14.04.2014

Ettermiddagstur fra Skåbu. Vi startet ved Coop og fulgte lysløypa (oppkjørt med tråkkemaskin) innover Ljosmyra til Appelsinkrysset (skiltet). Her svingte vi til høyre mot Gråhø. Etter 450 meter gikk løypa en annen vei, og vi fortsatte direkte nordvest til toppen. Peakbook har 1157m på denne toppen, men det ligger en 1160m kote 460m lenger vest. Vi besøkte selvsagt denne. Herfra fulgte vi stikket løype mot Skardfjellet. Så kjørte vi tilbake samme vei til krysset ved Kutjønna, tok til høyre her og gled hele veien ned tilbake til start. Turfacts: Overskyet, kald vind, 17km, ca. 500 høydemeter, 2t:45m.

Karte    

Ruten og Sprenpiggen, Skitur t/r Dalseter

Datum:
13.04.2014

Påskeskitur fra Dalseter. Vi fulgte den oppkjørte løypa fra Dalseter og forbi flere kryss merket "Ruten". På ca. 1100m forlot vi løyper og merking og gikk rett øst mot toppen. Etter hvert så vi varder og fulgte de oppover. Rutens vestside er slak og fin og lett å gå. Da det flatet ut ved Ruttjønna var det bare ca. 800m igjen til toppen. På vei ned tok vi kurs sør ved Ruttjønna og fulgte sydvestryggen til Vesle Ruten helt ned til Bingsbua. Herfra gikk vi rett opp på Sprenpiggen. Fine skiforhold, til tross for vinden. Tilbake til Bingsbua, fulgte vi hovedtraseen tilbake til Dalseter. Turfacts: OK påskevær, kald vind, 15,8km, ca. 830 høydemeter, 3t:40m totalt.

Karte    

Stedjeåsen

Datum:
11.04.2014
Karte    

Blåtind

Datum:
10.04.2014
Karte    

Storehanen og Selsteinen

Datum:
09.04.2014
Karte