Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
Leppe og Vetafjellet
- Datum:
- 29.03.2026
Skitur med Trym fra hytta. Først til Leppehytta, der vi snudde. Tilbake valgte vi å gå over Vetafjellet. Vinden hadde nå herja med nysnøen, så føret veksla mellom skare og sammenpakka nysnø, men det gikk greit å gå.
Hornsjøfjellet
- Datum:
- 28.03.2026
Skitur fra hytta med Trym. Nydelig vær, nykjørte løyper, og 4-5 cm nysnø oppå skare ga gode forhold både i preparerte løyper og utenfor. Vi gikk løypa til Bødalsnysetra, og et stykke oppover retning Hornsjøsetra, før vi tok av og gikk over Søre Nyseterfjellet, og opp på Hornsjøfjellet. Fin utsikt her oppe ved varden. Vi valgte å gå om Nysetra tilbake, tok en rast i solveggen på Vestfjellhytta, og en avstikker opp på Vakkertjønnhaugen.
Hornsjørunden
- Datum:
- 22.03.2026
Skitur fra hytta med Trym. Mest overskya vær, med sol som vistes gjennom skyene. Frisk vind over Storhaugen og ned til Nysetra.
Leppe og Vetafjellet rundt
- Datum:
- 21.03.2026
Skitur fra hytta med Trym. Litt vekslende vær, grått i starten, sol og varmt bak Vetafjellet og til Storhaugen, derfra og ned litt gråere igjen.
Storhaugen
- Datum:
- 20.03.2026
Ettermiddagstur fra hytta med Trym i nydelig vær. Skarpt føre, det hadde frosset på etter mildværet tidligere på dagen. Vi møtte faktisk en eldre kar som hadde tatt av skia, og gikk til fots ned bakkene. Det trengte ikke vi, men det ble litt ploging på tur nedover.
Bjønnhaugen
- Datum:
- 11.03.2026
Hadde et ærend til Snertingdal i dag. På tur tilbake tok jeg og Trym en kort skitur fra Gravåsen.

