Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Fahrradtour (10)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
- Fußtour (367)
-
Klettern (8)
- Alpinklettern (8)
-
Skitour (348)
- Langlauf (68)
- Randonnée/Telemark (88)
- Tourenskilauf (179)
Archiv - Nach Geografie
Lieblingsgipfel
Knutshøe
- Datum:
- 19.05.2025
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 7,9km
En meget varm og pen sommerdag i fjellet. 19 grader i 1000 meters høyde.
Tørt i terrenget og nesten ikke snø oppe på ryggen.
Steinflytinden
- Datum:
- 26.04.2025
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 19,9km
En flott ettermiddagsskitur i nydelig vær. Varmt og god temperatur. Litt vind og naturlig nok noe kjøligere på toppen. Gode spor i snøen helt øverst, så det gikk fint uten isøks og stegjern. Herlig nedkjøring på sammenhengende snødekke hele veien ned til Leirungsdalen. Snøfritt fra Raudhamran (1437 m) ned til Leirungsdalen. Svært lite snø ved parkeringen, det nærmer seg sesongslutt med utgangspunkt for skiturer herfra.
Vestre Kalvehøgde langfredag
- Datum:
- 18.04.2025
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 24,0km
Nydelig påskevær og enormt mye folk. Alle p-plasser over Flye var tatt kl 9.30, så med tidlig start unngikk vi heldigvis trafikkaos. Omtrent vindstille vær, litt nysnø etter siste to dagers snøvær. Satt på toppen av Vestre Kalvehøgde i en time og nøt været og utsikten.
Rasletinden
- Datum:
- 12.04.2025
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 16,7km
Vic’s første randonnée og topptur over 2000 meter i Norge.
Nydelig påskevær. Varmt og skyfritt, men en kjølig bris over 1800 meter.
Rekordlite snø for årstiden. Hardt skareføre, men noe mykere i bratt sydvendt terreng der solen fikk varmet opp snøen.
Mye folk på tur denne lørdag i palmehelgen.
Store Knutsholstinden - Ski season finale
- Datum:
- 24.05.2024
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 38,5km
Sesongens siste skitur ble en lang natt-tur til Store Knutsholstinden (2341 m).
Startet turen kl. 22.15 på Valdresflye. Helt på tampen til skiføre fra parkeringen. Meget mildt vær, plussgrader gjennom hele natten. Svært lite snø i nedre del av Leirungsdalen, så måtte ta av og på skiene flere ganger. Krysset breelven som renner ut av breen mellom Munken og Rasletinden over en snøbro. Selve Leirungsåe fikk jeg ikke krysset over en snøbro før ca. 1400 meter. Herfra og videre var det nesten helt sammenhengene snødekke frem til Svartdalsbandet.
Festet skiene på sekken i Svartdalsbandet og gikk ned til Svartdalen. Videre slakt bort Svartdalen til innsteget på Knutsholstindens vestflanke. Satte fra meg skiene her, og så ventet over 800 høydemeter til fots til toppen av Store Knutsholstinden. >>>