Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Fahrradtour (10)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
- Fußtour (360)
-
Klettern (8)
- Alpinklettern (8)
-
Skitour (339)
- Langlauf (68)
- Randonnée/Telemark (82)
- Tourenskilauf (176)
Archiv - Nach Geografie

Lieblingsgipfel
Ranastongi, Storebottegge og Rankonøse
- Datum:
- 26.04.2021
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 46,8km
Sjåfunatten og Høgelinatten
- Datum:
- 20.04.2021
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 6,3km
Kort sen ettermiddagstur til to topper på Nesfjellet - i Nesbyen kommune. Varmt vårvær og sugeføre, trengte derfor ikke skismøring eller feller til denne korte turen. Måtte ta av og på skiene noen ganger opp og ned fra Sjåfunatten (1115 m), men på Høgelinatten (1125 m) var det skiføre hele veien til toppen. Litt vanskelig å ta seg på ski bratt gjennom skogen ned fra Sjåfunatten i syd. Til Høgelinatten gikk det scooterspor til toppen. Til tross for at det var såpass mildt i dag, var det ikke gjennomslagsføre.
Det var gradvis tilskyende vær fra vest og samtidig frisket vinden opp, så det var litt surt på toppene, men fortsatt lunt i lavere områder. Et værskifte var ventet til natten - fra solrikt, varmt høytrykksvær til kjølig nordavind og et stort temperaturfall.
Djupebottegge ved Yksendalsbu
- Datum:
- 19.04.2021
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 41,8km
Fjellskitur til en litt bortgjemt Valdres-topp mellom Bygdin og Tyin: Sørvest for Djupebotten (1544 m). Toppen ligger syd for Yksendalsbu.
Gikk fra Bitihorn parkeringen og kom etterhvert inn på merket skiløype vestover mot Ole. Det var sist kjørt opp et skispor her i helgen, men fra Ole og videre vestover over Olefjorden var det kun scooterkjørt, men fortsatt merket med stikker.
Det var særdeles varmt i fjellet i dag, rundt 10 plussgrader i 1000 meters høyde. Stekende sol og nesten vindstille. Årets hittil varmeste dag og høyeste temperatur siden 15. oktober (den dagen jeg var på Dryllenøse - ikke langt herfra).
Ved Kvithaug delte løypen seg i to, den ene gikk mot Tomashelleren og den andre til Yksendalsbu. Forlot begge løyper her, passerte Kvithaug og tok en lunchpause i den åpne >>>
Krosshø
- Datum:
- 17.04.2021
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 15,8km
Ettermiddagstur til Krosshø (1857 m) - en populær topptur på Grotli. Fantastisk vær og skiføre! Mye folk og fine skispor til toppen. Bra utsikt mot Jotunheimen, Breheimen, Reinheimen og Tafjordfjella. Tok nedkjøringen i skisenteret i nyoppkjørte bakker etter stengetid.