Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Kvitmøsaknatten VI

Datum:
17.02.2013
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:00h
Karte    

Skardåsen IV

Datum:
12.02.2013
Tourcharakter:
Langlauf
Tourlänge:
2:00h
Entfernung:
13,0km
Karte    

Kvitmøsaknatten V

Datum:
09.02.2013
Tourcharakter:
Wanderung
Karte    

Snøhuleovernattingstur & Smørlifjellet IV

Datum:
30.01.2013
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
20,0km

Snøhuleovernattingssted: 1057 m.o.h. nordøst for Steinknatten. Været: Onsdag: Delvis skyet, 0 grader og bris fra syd-sydvest. Torsdag: Sol, -2 grader og lett bris fra vest-nordvest. Etapper: Vinterparkering ved Pilset - snøhule (med stor sekk): 3 km (onsdag formiddag) Snøhule - Smørlifjellet - snøhule (dagstursekk): 5 km (torsdag formiddag) Snøhule - vinterparkering ved Pilset (med stor sekk): 3 km (torsdag ettermiddag) Vinterparkering ved Pilset - Leira (uten sekk): 9 km (torsdag ettermiddag)

Karte    

Skardåsen III

Datum:
28.01.2013

Ettermiddagsskitur til Skardåsen i delvis skyet vær og ca. 10 cm fin nysnø. Temperaturen var på ca. -5 grader og det blåste bris på toppen.

Karte    

Gruva Leira

Datum:
26.01.2013
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
1:30h
Karte    

Kvitmøsaknatten IV

Datum:
10.01.2013
Tourcharakter:
Wanderung

Formiddagstur til Kvitamøsaknatten i sol fra skyfri himmel og mindre tåkeskyer i lavereliggende strøk. Tur med Live.

Karte    

Skardåsen II

Datum:
07.01.2013

Første skoledag etter juleferien dro langrenn valgfag på Valdres FHS opp til Valdres Skisenter. Først ble det litt teknikktrening etterfulgt av stafett der oppgavene var staking, gå med bare en ski og en paroppgave der den ene skulle dra den andre med stavene. Det var artig og lærerikt. Etterpå fikk vi muligheten til å gå litt på egenhånd. Det var tett tåke der vi trente (like ved parkeringsplassen), og overraskende nok valgte de fleste å følge lysløypen mot flyplassen i gjennomgående flatt terreng. Læreren vår, den spreke assisterende rektoren Stian, valgte å gå oppover mot Skardåsen, og jeg ble med. Like oppe i bakkene kom vi ut av tåken og solen skinte fra en delvis skyet og blå himmel. Det gikk i raskt tempo, men det var vi nødt til hvis vi skulle rekke toppen av >>>

Karte    

Binnhovdknatten

Datum:
05.12.2012
Tourlänge:
7:30h

En kald og lang skitur til Binnhovdknatten fra Leira. Var så heldig å få med meg solnedgangen akkurat da jeg nådde toppen av Binnhovdknatten. I dag gikk solen ned omtrent Kl. 15.10. Det blåste surt på toppen og på snaufjellet, men langt lunere i skogen. Flott solskinnsvær hele dagen og ca. -15 grader. Turen ble på i overkant av 7 timer, og jeg var tilbake på Leira kl. 18.30 da det var mørkt.

Kvitmøsaknatten III

Datum:
03.12.2012
Tourcharakter:
Wanderung

Strålende ettermiddagstur til Kvitmøsaknatten i sol fra nærmest skyfri himmel. Iskaldt! Da jeg startet i Leira var temperaturen -20 grader, på Kvitmøsaknatten var det -15 grader. Snødybde: 4 cm.

Karte