Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (1)
- Fahrradtour (10)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
- Fußtour (367)
-
Klettern (8)
- Alpinklettern (8)
-
Skitour (359)
- Langlauf (73)
- Randonnée/Telemark (92)
- Tourenskilauf (181)
Archiv - Nach Geografie
Lieblingsgipfel
Ringebufjellet
- Datum:
- 08.02.2026
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 37,0km
Startet turen fra stor parkeringsplass rett før vinterbommen på Friisvegen i Øksendalen kl 7.30 i skumringen denne søndag morgen. Kaldt og vindstille, ca. 15 minusgrader. Lave tåkeskyer lå over området, men de var i ferd med å lette. Gikk først skiløype til Breistulen. Da jeg kom dit forsvant tåkeskyene og frem kom en klar og skyfri himmel.
Fra Breistulen gikk det ut i terrenget, først gjennom bjørkeskog (ca. 3 km) og senere over tregrensen (ca. 1 km) til dagens første topp Veslefjellet (1166 m). Det gikk fint å gå gjennom skogen, ikke så altfor tungt å tråkke spor. Ett sted var det en åpen elv som jeg måtte gå litt oppover for å krysse den over snødekke. Det kjentes veldig kaldt denne etappen fra Breistulen frem til tregrensen nedenfor Veslefjellet. Det må ha vært >>>
Ringkollen og Vidvangshøgda
- Datum:
- 31.01.2026
- Tourcharakter:
- Langlauf
- Entfernung:
- 61,0km
Langtur fra Sørkedalen til Ringkollen t/r. Gikk en avstikker oppom Vidvangshøgda (552 m) - høyeste punkt i Bærum på returen. Kaldt vær og lett snø i luften. Stort sett gode skiforhold, best på løyper som følger skogsbilveier. Lite snø i terrenget - særlig under tett skog. Mer snø oppe ved Ringkollen. Over Ringkolltoppen var det ikke kjørt løype, men noen hadde tråkket spor opp, så det gikk fint. Veldig kaldt på toppen.
Javnberget
- Datum:
- 17.01.2026
- Tourcharakter:
- Randonnée/Telemark
- Entfernung:
- 6,5km
Mye nysnø og fin skikjøring i skogen. Ferske trugespor og gamle skispor gjorde god nytte under oppstigningen med all nysnøen i terrenget.