Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Stryteberg

Datum:
20.02.2022
Tourcharakter:
Langlauf
Entfernung:
35,0km
Karte    

Vestre Kalvehøgde og Rasletinden

Datum:
13.11.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
27,0km

Sesongens første skitur. Ca. 30 cm snø på Flye, mer snø over 2000 meter. Vindstille, delvis skyet og mellom 3 og 8 minusgrader. Tråkket de første skispor vestover fra Flye. Brukte langfeller opp Steindalen, resten av turen blå voks. Møtte tre andre fjellskiløpere på Vestre Kalvehøgde. På returen tilbake var det fine skispor å følge. Solnedgang på Rasletinden kl 16. Vakkert lys! Nede på Flye kl 17, da det omtrent var blitt mørkt. En bra start på skisesongen!

Karte    

Krosshøe og Dumhøe

Datum:
30.05.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
21,1km

Fjellskitur til 3 topper nord for Sognefjellshytta - i Breheimen nasjonalpark. Varmt og solrikt sommervær, 15 varmegrader og vindstille. Det var så varmt at feller eller klister ikke var nødvendig. Skiføret holdt seg bra hele dagen. Første toppen var Krosshøe (1627 m). En rask, kort og enkel stigning opp hit fra Sognefjellshytta. Videre gikk det ned 250 høydemeter til Skuggevatnet (1372 m). Noe bratt i nederste del før vannet. Deretter en enkel og slak stigning opp til Dumhøe (1634 m). Så ned til bandet mellom Storevatnet og Svarttjønne. Herfra lå det lite snø opp den sydvendte ryggen til Øst for Storevatnet (1451 m). La igjen skiene ved bandet og gikk til fots til denne toppen. Fulgte T-merket sti det meste av returen tilbake til Sognefjellet. Det føltes særdeles varmt i været >>>

Karte    

Rundhaugan, Guridalsnosi og Keisaren

Datum:
29.05.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
19,5km

Fjellskitur til 3 topper syd for Sognefjellet i Jotunheimen nasjonalpark. Varmt og solrikt sommervær, 14 varmegrader, svak vind og sammenhengende skiføre på hele turen.

Karte    

Breiddalseggi

Datum:
23.05.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
7,4km
Karte    

Hellstugueggi

Datum:
22.05.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
18,9km
Karte    

Høgdebrotet 17. mai

Datum:
17.05.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
18,8km
Karte    

Fannaråken

Datum:
02.05.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
16,3km
Karte    

Ranastongi, Storebottegge og Rankonøse

Datum:
26.04.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
46,8km
Karte    

Sjåfunatten og Høgelinatten

Datum:
20.04.2021
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
6,3km

Kort sen ettermiddagstur til to topper på Nesfjellet - i Nesbyen kommune. Varmt vårvær og sugeføre, trengte derfor ikke skismøring eller feller til denne korte turen. Måtte ta av og på skiene noen ganger opp og ned fra Sjåfunatten (1115 m), men på Høgelinatten (1125 m) var det skiføre hele veien til toppen. Litt vanskelig å ta seg på ski bratt gjennom skogen ned fra Sjåfunatten i syd. Til Høgelinatten gikk det scooterspor til toppen. Til tross for at det var såpass mildt i dag, var det ikke gjennomslagsføre. Det var gradvis tilskyende vær fra vest og samtidig frisket vinden opp, så det var litt surt på toppene, men fortsatt lunt i lavere områder. Et værskifte var ventet til natten - fra solrikt, varmt høytrykksvær til kjølig nordavind og et stort temperaturfall.

Karte