Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Hetlebakksåta fra Breistein

Datum:
13.06.2021
Tourlänge:
1:00h
Entfernung:
5,0km
Karte    

Håøytoppen fra Flatøy

Datum:
12.06.2021
Tourlänge:
1:15h
Entfernung:
4,4km

Rolig kveldstur til Håøytoppen. Hadde et håp om en spektakulær solnedgang, men det ble for mye skyer.

Karte    

Storsåta fra Hjortland

Datum:
11.06.2021
Tourlänge:
1:23h
Entfernung:
4,6km
Karte    

Austefjellet fra Osavatn

Datum:
07.06.2021
Tourlänge:
1:38h
Entfernung:
8,0km

Nydelig kveldstur over Austefjellet. Startet ved Osavatnet, krysser broen og fulgte stien oppover mot Austefjellet. Jeg var seint nok ute til at det var få andre ute på tur. Helt nydelig temperatur å gå på tur i. Oppe på toppen ble det noen få bilder, før jeg satte kursen mot redningshytten.

Karte    

Høgafjellet fra Blomdalsleitet

Datum:
06.06.2021
Tourlänge:
3:46h
Entfernung:
13,7km

Stadig sommer i Bergen. Dagens tur ble lagt til Høgafjellet fra Blomdalsleitet. Det er litt komisk at man kan kjøre rett forbi 17.-mai-toget opp til Bruviknipa og gå på høyeste toppen på Osterøy, uten å treffe et menneske. Fin tur i flott terreng, når man bare kommer opp over skogen. Toppen var inn og ut av skydekket, men jeg fikk noen glimt av den flotte utsikten. Stien er komisk godt merket gjennom skogen i begynnelsen, mindre godt merket midtveis og igjen godt merket når man nærmer seg toppen. Det er uansett ikke vanskelig å finne frem, så lenge man har øynene med seg og følger alle de små vardene oppover. Etter en liten rast på toppen snudde jeg og returnerte samme vei.

Karte    

Veten fra Falkanger

Datum:
04.06.2021
Tourlänge:
0:42h
Entfernung:
2,6km
Karte    

Veten fra Falkanger

Datum:
02.06.2021
Tourlänge:
0:26h
Entfernung:
1,2km

Overnattingstur til Veten.

Karte    

Sydpolen fra Hausdalen

Datum:
01.06.2021
Tourlänge:
2:28h
Entfernung:
9,9km

Fin sommerdag i Bergen. Ventet til det ble kveld for å være tryggere på å finne parkeringsplass i Hausdalen. Som forventet, så var plassen nesten full, ventingen til tross. Fulgte grusstien i cirka 2,5 kilometer, før jeg tok av på sti mot Sydpolen. Først gjennom skogsterreng og deretter i litt løst steinete terreng kombinert med ur. Mitt favorittunderlag. Oppe på toppen ble det bare en kort rast før jeg snudde og returnerte samme vei. Hadde egentlig planer om å ta med Toro også, men tiden ble for knapp.

Karte