Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (4)
- Kayaking (4)
- Andere Wintertour (4)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
- Fußtour (172)
-
Klettern (1)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (70)
- Langlauf (6)
- Randonnée/Telemark (9)
- Tourenskilauf (7)
Krakkset
- Datum:
- 22.09.2018
- Tourlänge:
- 4:29h
- Entfernung:
- 9,2km
Fin høsttur til Huttetu i Åmotsdal. Det hadde regnet mye og vannet gikk godt over brua ved Slettevad. I mørket dristet vi oss halveis utpå før vi oppdaget at veien var helt ødelagt på andre siden. Rygget tilbake og gikk fra Slettevad. Vasset over brua barbent i kaldt elvevann.
Vi gikk en fin runde på lørdag til Mjøltelid med bålrast i bjørkeskogen nær Skurvhaug.
Vannet hadde gått ned til returen på søndag.
Kjentmannsmerke 2017-45 Borkedammen
- Datum:
- 15.09.2018
- Tourcharakter:
- Kayaking
- Entfernung:
- 20,5km
Da Ann Kristin dro på jentetur planla jeg først et stunt i Jotunheimen, men triste værmeldinger gjorde at jeg slo det fra meg. Valgte i stedet å prøve padleruta i Losbyvassdraget i Østmarka. Jeg har gått der på skøyter to ganger og visste at bæringene var korte. Alene måtte jeg basere meg på trilling.
Lørdag var det strålende vær i Oslo-området! Jeg startet rett etter frokost fra Asker og kjørte til Losby Gods hvor det er gode parkeringer. Turen starter med nesten to kilometer enkel trilling på grusvei/gangvei til Mønevannet. Der var det til min store glede et flott toalettanlegg. Mens jeg satte ut kajakken kom det en gjeng som hadde Triatlon. Svømming noen meter i Mønevann var lagt inn, eller 5 minutter straff. Det slapp jeg, og gled i stedet stille innover vannet. Ved >>>