Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Wintertour (5)
- Schneeschuhtour (5)
-
Fahrradtour (16)
- Fahrradtour gemischt (12)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (401)
- Bergtour (175)
- Glacier travel (1)
- Hochtour (4)
- Jogging (36)
- Spaziergang (7)
- Wanderung (175)
-
Skitour (119)
- Langlauf (32)
- Randonnée/Telemark (30)
- Tourenskilauf (57)
Archiv - Nach Geografie
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Rundtur i Molde-marka
- Datum:
- 05.10.2013
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 3:47h
- Entfernung:
- 17,7km
Hadde sett frem til å ha nesten en hel dag til turbruk i Molde-området. Da dagen nærmet seg skjønte jeg at planene måtte reduseres en del. Yr meldte om regn og lave skyer. Jeg tok allikavel med turtøy.
Stod opp tidlig og kunne raskt bekrefte at yr hadde rett. Tok meg derfor tid til en god frokost. Det lettet litt etterhvert og dermed ble det en tur i lokal-området. Startet fra hotellet og gikk opp mot Skihytta. Fortsatte så opp mellom Bjørsettjørna og Audunstjørna. Fikk ikke helt stier på kartet til å stemme med stier i terrenget så det ble litt kryssing over noen myrer før jeg fant meg en sti som førte opp til Middagsfjellet. På skiltene er det skiltet til Frænavarden. Toppen lå akkurat i skyene og samtidig begynte det også å regne, noe som det gjorde resten av turen.
Kjerkeberget - høyest i Oslo
- Datum:
- 02.10.2013
- Tourcharakter:
- Fahrradtour gemischt
- Tourlänge:
- 2:30h
- Entfernung:
- 28,5km
Startet med sykkel fra parkeringsplassen ved Stryken stasjon. Det var en fin høstdag med mange farger i skogen. Syklet jevnt og trutt opp bakkene så varmen kom fort selv om det kun var et par varmegrader.Satte sykkelen fra meg i skogen ved serveringsstedet på Sandungen. Fulgte så en lettgått sti i skogen nordover til toppen. Heldigvis åpnet det seg på toppen slik at det faktisk var ganske så god utsikt. Fin "utkikkshytte" ved toppen, det har kanskje vært et gammelt branntårn?
Tok meg en lengre rast hvor jeg nøyt utsikten og stillheten i det fine høstværet. Fulgte så samme veg tilbake til bilen.
Sykkel- og fot- tur til Bjørnehalli
- Datum:
- 25.09.2013
- Tourcharakter:
- Fahrradtour gemischt
- Tourlänge:
- 3:42h
- Entfernung:
- 45,4km
Spåtind og Høgkampen
- Datum:
- 24.09.2013
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 4:15h
- Entfernung:
- 17,2km
Løpetur Kristiansund
- Datum:
- 11.09.2013
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 0:42h
- Entfernung:
- 7,4km
Løpe- og fjell-tur til Sukkertoppen i Ålesund
- Datum:
- 31.08.2013
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:30h
- Entfernung:
- 13,1km
Rundtur Glittertinden
- Datum:
- 23.08.2013
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 9:00h
- Entfernung:
- 37,1km
Kvelden før hadde jeg kjørt fra Vargebakken til parkeringsplassen ved bommen inn til Glitterheim. Overnattet i bilen. Våknet tidlig i finværet og syklet inn til Glitterheim. Der satte jeg fra meg sykkelen og startet å gå i retning Spiterstulen. Etter å ha krysset Steinbuelve satte jeg kurs rett mot ryggen opp mot Ryggjehøe. Litt lett klyving uten store problemer. Jevn stigning med mye stein og snart så jeg toppen av Ryggjehøe i det fjerne. Det var fint å ha den som motivasjon fordi bena var litt tunge etter gårsdagens tur til Tjønnholstind. Greit opp siste bratta til toppen. Tok meg en lengre pause på toppen og nøyt den storslagne utsikten.
Fortsatte så over Ryggjehøe og gikk i ur helt opp til Glitter-Rundhøe. Sleit meg så opp i retning Glittertind. På ca høyde 2300m skjærte >>>
Rundtur Tjønnholstind
- Datum:
- 22.08.2013
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 9:35h
- Entfernung:
- 32,1km
Jeg startet tidlig fra hytta og brukte ca 2 timer til parkeringen på Vargebakken. Var litt spent på om mine turplaner for disse to dagene var litt i overkant optimistisk. Min erfaring med lange, og for meg luftige turer, var ikke allverden. Det skulle vise seg å gå ganske bra.
Fulgta den anbefalte stien over Leirungsåe. Rota litt med å finne tråkket oppover på venstre side av bekken fra Bukkehåmartjønne, men det var helt klart hvor jeg skulle. Tråkket var tydligere når man kom litt lenger opp. Toppen var litt luftigere enn jeg hadde forestilt meg. Blant annet var det veldig fin utsikt nesten i alle retninger. Spesielt ned mot Øvre Leirungen var det fint. Fram til nå hadde det knappest vært noen skyer, men da jeg så oppover mot Kvassryggen og Høgdebrotet lå skyene nede på toppene. >>>

