Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Bragernesåsen

Datum:
09.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
7,5km
Karte    

Th. Thornes utsikt

Datum:
08.05.2017
Entfernung:
5,6km

Karte    

Stubbekollen

Datum:
06.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
2,2km

Dagens mål var Pikstein, høyeste i Lardal. Det ble bomtur da veien fra Grorud mot Svarstad var stengt som følge av teleløsning. Stubbekollen tok jeg som en "trøst". Fortsatt ganske mye snø. Ellers grei tur til en helt grei topp. Ganske åpent med flere utsiktspunkt. Adkomst via bomvei (kr. 65, - bankgiro) fra riksvei 32, litt vest for Vindfjelltunet.

Karte    

Skimten

Datum:
05.05.2017
Entfernung:
11,6km

Rundtur i Drammens nordmark. Mange fine gamle hytter i området Pinteleiken. Is på vannene over 400 m. For ei uke siden lå det 15 cm nysnø. Varmen siste uka har tatt knekken på det aller meste.

Karte    

Solbergvarden

Datum:
04.05.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
9,1km
Karte    

Bragernesåsen

Datum:
28.04.2017
Entfernung:
6,7km
Karte    

DNT Turlederkurs

Datum:
25.04.2017

Siste dag på kurset som kvalifiserer til turleder i skogen.

Karte    

PB Summit IV, Søndag

Datum:
23.04.2017
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Tourlänge:
1:00h
Entfernung:
6,0km

Grei tur ned til parkeringa. Jeg har hatt stort utbytte av disse dagene på Leirvassbu. Svært mange hyggelige folk både fra tidligere treff og nye bekjentskap. Imponerende antall aktiviteter både sportslig og sosialt. At været ikke var "bare solskinn" bidro til å gjøre dagene mer spennende og lærerike. Mat og stemningen på Leirvassbu er svært god - kanskje det aller hyggeliste stedet i Jotunheimen. Håper at det kan bli flere slike treff. Så takk for laget :)

Karte    

PB Summit IV, Lørdag

Datum:
22.04.2017
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
9,2km

"Langtur" på Randonee. Gnagsår så det holder! Tid til avslapping i leveggen. Team FriWilly med Marit, Gunnar, Willy og undertegnede nr. 2 i Fjellquizen - til vår store overraskelse.

PB Summit IV, Fredag

Datum:
21.04.2017
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
2,2km

Startet dagen med en liten tur inn i Gravdalen. Ny treningsøkt på Randonee til Presten :) Om kvelden foredrag om Høgruta. Så kom dette med skred ubehagelig nært for noen - en vekker om hvor marginalt det kan være. Heldigvis gikk det bra denne gangen.

Karte