Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Slavasshøgda

Datum:
17.06.2025
Entfernung:
6,8km

Enda en tur hvor sykkel hadde vært greit. Men det hadde jeg ikke så bare å ta beina fatt. Litt bushings innimellom siste stykket. Kan det stemme at jeg så bjørnebæsj her? Har et bilde,men leste at man kan forveksle elgbæsj med bjørnebæsj? Nok en tur jeg ikke kommer til å gjenta. Noen som vet hva disse ruinene har vært?

Karte    

Kaktjernberget

Datum:
17.06.2025
Entfernung:
14,0km

Hadde grudd meg litt til denne turen alene i Finnskogen. Med en noe irrasjonell frykt for ulv og bjørn, ble mye synging og tralling, prating med bikkja, og da jeg ble lei av det- podcast og deretter musikk på tlf. Skogens beboere skulle ihvertfall høre at jeg kom! Trodde jeg hadde gått feil i begynnelsen og snudde,men så etterpå at det bare hadde blitt en omvei. Når vi snakker om vei...det var mye vei å gå. Rota litt rundt på toppen,i ettertid ser jeg at jeg burde lest turrapporten til Knut Sverre,men det gjorde jeg ikke denne gangen,var mest fokusert på å finne noen som hadde gått innover. Rota også litt da jeg kjørte inn,og havna på en meget dårlig grusvei et kort stykke. Det var liksom ikke plassen jeg hadde lyst til å punktere. Fascinerende veinett der inne. Glad jeg er ferdig >>>

Karte    

Elgklinten

Datum:
16.06.2025
Entfernung:
4,7km

Kom kjørende fra Trondheim. Skulle jo rekke både det ene og det andre,resultatet ble livets første fartsbot..... Vei og sti helt til topps,hvor jeg trallet og sang både på tur opp og ned. Man vet jo aldri når ulven dukker opp. Men vi møtte bare elgen. Og en rev.

Karte    

Rønningen

Datum:
31.05.2025
Entfernung:
5,0km
Karte    

Sandafjellet

Datum:
29.05.2025
Entfernung:
29,4km

Karte    

Blåberga

Datum:
10.05.2025
Entfernung:
4,2km

Topp 2 denne dagen,før servering i konfirmasjon ventet. John gjorde litt bedre forarbeid enne meg,og fant en rapport fra Line som viste at det gikk an å gå på traktorvei nesten helt til topps. Denne traktorveien kunne etter et godt stykke heller benevnes som sti,og på siste del var det kun et utydelig tråkk. Endelig en topp med fin utsikt ihvertfall! Parkerte ved en snuplass med parkering forbudt, men satset på at parkeringsetaten ikke var i grisgrendte strøk denne lørdagen.

Karte    

Storåsen

Datum:
10.05.2025
Entfernung:
1,6km

Kort og lettgått. Ikke noe mere å si om denne knotten av en topp.

Karte    

Langåsen

Datum:
18.04.2025
Entfernung:
5,6km

Tenkte at Langåsen på en langfredag passet bra. Dritt tur. Snø med gjennomslag,og gjennombløte myrer. Burde jo visst bedre egentlig. Skulle jeg unngå råttensnø,måtte jeg ta bløt myr. Tur utført, kommer ikke tilbake med det første.

Karte    

Aunkammen

Datum:
05.04.2025
Entfernung:
3,3km

Karte