Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Lieblingstouren

MIDDAGSTINDEN

Datum:
13.02.2017
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
5:01h
Entfernung:
9,2km

Tur til Middagstinden sammen med HP. Vi passerte bommen med 90 kr og kom frem til startpunktet. Der fulgte vi merket løype som gikk opp mot Tindevannet. Så ble det litt klyving før vi kom i botn på Middagsfjellet. Det var hardt føre, så skarejern og steggjern ble flittig brukt. Været var fantastisk i dag. Vindstille og sola varma i kinna. Da vi ankom toppen og skulle skrive oss inn, så var det ingen registreringer så langt i år. Nedkjøringen gikk som ei kule. HP passerte 85 km/t på pdg ski.

SKARVEN

Datum:
09.02.2017
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
2:38h
Entfernung:
7,5km

På tur til Skarven med halve UEH laget. Arnt Owe har leksjoner i snøskred flere plasser på veg opp til toppen. Føret var hardt og Torgeir gikk på steg jern hele turen. Været var flott, men mye vind på toppryggen. Hadde vært fint om det kom mer snø snart.

Karte    

NORDNESET FYR.

Datum:
06.02.2017
Tourcharakter:
Spaziergang
Tourlänge:
1:28h
Entfernung:
4,8km

Rusletur til Nordneset fyr med Oui. Vårstemning der ute i dag.

Karte    

ÅBITTINDEN/TROLLTINDEN

Datum:
27.01.2017
Tourcharakter:
Alpinklettern
Tourlänge:
6:49h
Entfernung:
9,7km

Traversen mellom Åbittinden og Trolltinden sammen med Arnt Owe og HP. Flott vær i distriktet denne dagen for å ta traversen. Det var hardt føre så det var stegjernforhold fra rett under Åbittinden. Vi rappellerte ned fra Åbittinden og klatret med tau for å komme oss på S1 og S2. Arnt Owe viste seg som en erfaren vinterklatrer slik at HP og jeg hadde en sjanse for å overleve turen. Det er i hvert fall stor forskjell på vinter og sommerklatring!! Alle var enig om at det var en fin tur og vi var heldig med været.

Karte    

TUSTEN

Datum:
16.01.2017
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
1:04h
Entfernung:
5,2km

Skitur opp til Tusten. Jeg fulgte preppa løype så lenge det gikk. Det var 50 cm pudder på Tusten i dag.

Karte    

HURRUNGEN

Datum:
04.01.2017
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
3:38h
Entfernung:
8,1km

Skitur til Hurrungen med Arnt Owe og HP. Mye snø i fjellet. Ingen andre hadde vært der før oss, så ungdommene måtte brøyte. Det var PUDDERFØRE i fjellet. Da vi nådde toppen stod vi og ventet til sikten skulle bli bra før vi startet på nedkjøringen. I dag var det fornuftig med breie ski og det hadde vi.

Karte