Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (3)
- Kayaking (3)
-
Andere Wintertour (32)
- Schlittschuhlaufen (28)
- Schneeschuhtour (4)
-
Fahrradtour (18)
- Fahrradtour gemischt (18)
- Fußtour (102)
-
Klettern (9)
- Alpinklettern (3)
- Sportklettern (6)
-
Skitour (51)
- Langlauf (18)
- Randonnée/Telemark (11)
- Tourenskilauf (22)
Peakbookfreunde
Lieblingsgipfel
Losbyvassdraget - Turskøyting
- Datum:
- 12.03.2022
- Tourcharakter:
- Schlittschuhlaufen
- Entfernung:
- 24,3km
Avtalte årets siste skøytetur med Sissel i helga. Vi fant ut at Turskøyting på Østlandet hadde to organiserte turer i Losbyvassdraget, så vi meldte oss på.
Superfin dag, med ca 25 deltakere i koseturgruppa og ca 8 i den raske gruppa, som bare skulle zappe ned "lysløypa" og gå på Børtervann.
Vi hadde en strålende dag med fint vær og selveste Rolf Utgård til guide. Vi fikk med oss det meste av kriker og kroker i alle vann på rekka - Mønevann, Fløyta, Geitsjøen, Røirivannet, Nordre Krokvann, Tappenbergvann, Midtre Krokvann og Søndre Krokvann.
Det var beverhi, hvilke åser det var falk som hekket, kongekoier og hvor man kunne komme seg forbi hvis det var åpen råk i Knurra! Veldig fint med turskøytene, bare å klipse av og på skøytejerna for å gå mellom vannene. >>>
Roensæterhøgda
- Datum:
- 25.02.2022
- Tourcharakter:
- Schneeschuhtour
- Entfernung:
- 15,0km
Fjellski fra Tverrsjøstallen til Roenseter. Derfra en runde på truger. Først til Vangshaugen som har fin utsikt til Gjerdingen. Deretter rundt på platået ved Grasdalskollen. Veldig nydelig område med myrer og spredte trær. På en av myrene hadde det flydd opp en skogsfugl fra dokk. Selve Grasdalskollen hadde jeg tatt fra før, nå fikk jeg med toppen i sørvest i tillegg til Roensæterhøgda sør for og Roensæterhøgda.
Jeg rotet meg forøvrig inn i noen skar som var helt ufremkommelige på vei til de to siste toppene. Det var massevis av veltede trær og småtrær med luft rundt med en halvmeter snø over. Det tok evigheter å krangle seg gjennom, men det var jo ikke noe alternativ å gi det opp midt i skogen der.
Nydelig lys i solnedgangen fra Roensæterhøgda og over myrene nedenfor.
Lyseren - Turskøyting
- Datum:
- 07.02.2022
- Tourcharakter:
- Schlittschuhlaufen
- Entfernung:
- 23,5km
Fin runde i Lyseren med Ann Karin. Strålende flott vær og oppmuntret av en fin israpport i gruppa Turskøyting på Østlandet dro vi litt tidligere fra jobb og fikk gleden av noen nydelige timer rundt omkring på Lyseren.
Turskøyting er gøy :-)