Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Skogsøytua

Datum:
31.10.2017
Entfernung:
4,4km
Karte    

Klippene på Skogsøy; "lekegrind" til alle årstider

Datum:
19.10.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Tourlänge:
2:34h
Entfernung:
5,4km

Endelig en tur med innlagt morsom klyving til dette fantastiske klippelandskapet helt ut mot storhavet, lenge siden sist. Kjedelig og traust på god sti ut til Skogstua, utenfor her begynner eventyret! Takk for fantastisk tur Norvald; Skogsøy leverer alltid varene, i storm som i stille.

Karte    

Skogstua kveldstur

Datum:
05.10.2017
Entfernung:
5,8km

Ivar var straks villig til å slå følge da jeg ymtet frempå om turfølge til Skogsøytua. Vått i terrenget, men enda bedre tilrettelegging enn da jeg gikk stien sist vinter. Brukbart vær med en sol som vi kunne skimte lavt i vest mellom skyene. Mimret om den uforglemmelige vinterkvelden i 2010 da vi gikk på ski ut hit, helt til Skogstua, og t.o.m. satte telemarksvinger; en begivenhet for (lokal)historiebøkene(?), og med hodelykter i mørket hjem igjen :-) Hyggelig gjensyn med Else Marie, en av de trofaste og mest ivrige turgjengerne på denne flotte turen ut mot storhavet. Flott utsikt mot havet og en synkende sol fra den eksponerte varden bare ca 100 meter fra Nordsjøen.

Karte    

Vikåsen

Datum:
04.10.2017
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
3,9km

Liten tur i nærområdet. Norvald sa seg straks villig til å bli på stier han kjenner "som sin egen bukselomme" og som han har vært med og merket og tilrettelagt. Meget rolig tempo med litt "skurring" til å begynne med, men etterhvert begynte maskineriet å fungere. Innom Vikåsen først, svært mye purpurlyng i sørskråningene her, fortsatt noe blomstring. Denne lokalt vanlige men nasjonalt sjeldne arten er nesten dominerende i tørre varme skråninger i dette området! Skikkelig ruskevær med kraftige regnbyger og liten kuling fra vest. Videre på for meg ukjent sti til Jurfedthauen, en liten kilometer nordøst for hvor den ufattelige helikopterulykken fant sted halvannet år tidligere. Frisk og luftig på dette frittliggende utsiktspunktet nærme storhavet. Takk >>>

Karte    

Rongaloftet

Datum:
29.09.2017
Tourcharakter:
Fußtour
Karte    

Skogsøy klyvetur

Datum:
19.07.2017
Tourcharakter:
Bouldern
Tourlänge:
1:14h
Entfernung:
2,1km

Karte    

Liatårnet lett klyving

Datum:
17.07.2017
Tourlänge:
1:11h
Entfernung:
4,8km
Karte    

Liatårnet

Datum:
14.07.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
1:09h
Entfernung:
5,1km
Karte    

Storaskjenet

Datum:
26.04.2017
Entfernung:
3,7km
Karte    

Vinterlig vårtur til Liatårnet

Datum:
23.04.2017
Tourcharakter:
Bergtour
Tourlänge:
2:01h
Entfernung:
5,2km
Karte